Ve stejnou chvíli srazila auta dvě děti

První vážnější úraz se stal na Jičínsku. Krátce před jedenáctou hodinou se na operační středisko obrátila žena, která nahlásila opaření jedenáctiměsíčního syna.

„Na místě lékařka zjistila, že matka na radu dispečerky dítě chladila vlažným ručníkem do příjezdu posádek. Dítě bylo popáleno na deseti procentech těla," řekl mluvčí krajských záchranářů Tomáš Ježek.

Vzhledem k rozsahu popálenin u takto malého dítěte byl domluven letecký transport do Specializovaného centra popáleninové medicíny Nemocnice na Pražských Vinohradech.

Kolem osmnácté hodiny byli záchranáři povoláni do Týniště nad Orlicí, kde osobní automobil srazil tříleté dítě. „Na místo neprodleně vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby a vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci," uvedl Ježek s tím, že tříletá dívka byla do příjezdu záchranářů při vědomí a utrpěla poranění na dolní končetině. „Lékař vrtulníku, který byl na místě již za necelých osm minut od nahlášení, po ošetření záchranáři transportoval dívku  do hradecké fakultní nemocnice," sdělil tiskový mluvčí záchranářů.

Ve stejný čas došlo na Náchodsku k dopravní nehodě devítiletého chlapce na kole s osobním automobilem. „Po oznámení byl chlapec v péči lékaře. Po ošetření byl transportován do náchodské nemocnice," řekl mluvčí záchranářů Tomáš Ježek.

Poslední zásah: opařené batole

Poslední vážný úraz úterního dne  se stal na Broumovsku kolem půl sedmé.

Na  operační středisko  záchranářů volali rodiče opařeného ročního dítěte.

Než záchranáři dorazili na místo, poskytovala operátorka matce rady, jak má dítěti ulevit od bolesti chlazením vlažnou vodou.

„Lékařka ve spolupráci se záchranáři poskytla jednoročnímu dítěti léky pro tišení bolesti a ošetřila popáleniny na téměř třiceti procentech těla," řekl mluvčí Tomáš Ježek.

Dodal, že lékařka si na místo vyžádala vzlet vrtulníku k následnému transportu do specializovaného popáleninového centra Nemocnice na Pražských Vinohradech.