„Řidič za policejním vozidlem na Třídě E. Beneše zastavil, s policisty začal zmateně komunikovat, během hovoru náhle šlápl na plyn, objel služební vozidlo zprava přes chodník a trávu a dal se na újezd. Kličkoval různými ulicemi. V ulici Štefánikova narazil do zaparkovaného vozidla, které bylo odhozeno na další zaparkované auto. Na to, že způsobil dopravní nehodu, nebral ohled a v ujíždění pokračoval,“ popsala počínání 29letého muže policejní mluvčí Iva Kormošová.

Z kamerového záznamu. Na Baťkově náměstí řidič do muže zezadu narazil. S mužem na kapotě ujel několik metrů.
VIDEO: Řidič smetl muže v centru Hradce. Pokus o vraždu zachytila kamera

Za zdravotnickou záchrannou službou vjel do slepé ulice, najel na chodník a zastavil až na travnaté ploše.

„Policisté ho pomocí donucovacích prostředků zajistili. Podrobili ho dechové zkoušce s negativním výsledkem a testu na drogy, který měl však pozitivní. Muže ve věku 29 let převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. Na svém autě způsobil škodu za 30 tisíc a na dvou nabouraných autech dohromady za 150 tisíc korun.

Policisté případ zatím řeší jako přestupek neuposlechnutí výzvy a dopravní nehodu. Až výsledky odebraného biologického materiálu prokáží, zda se dopustil přestupku či trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila Kormošová s tím, že mu hrozí trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky. 

Podívejte se na záběry policie:

Zdroj: Policie ČR