Od rozrušené ženy se strážníci dozvěděli, že nemůže najít klíče a je zde již dva dny zamčená. Zdravotní potíže nemá, jen se chce dostat ven. Strážníci kontaktovali dceru čtyřiapadesátileté ženy, která má náhradní klíče. Po otevření bytu dcera zjistila, že matka snědla větší množství léků, kolik jich bylo, však neví. Žena skončila v nemocnici.

Od sousedů: Tragédii u Opatova zavinila zablokovaná zadní náprava

Tragické nehodě u Opatova nemohla řidička zabránit. Podle soudního znalce bylo její auto neovladatelné.Východní Čechy, Opatov - Nečekané rozuzlení má jedna z největších loňských tragédií na východočeských silnicích, ke které došlo 17. července na obchvatu Opatova u Svitav. Na rovném, širokém  a přehledném úseku přejela 49letá řidička toyoty do protisměru a střetla se s protijedoucím autem. Žena i spolujezdec na místě zemřeli, 45letý řidič druhého automobilu skončil ve fakultní nemocnici. „Důvodem byla technická závada, konkrétně šlo o zablokovanou zadní nápravu. Řidička nemohla tragédii zabránit, auto bylo neovladatelné," uvedla policejní mluvčí Hana Kaizarová. Dodala, že toyota přitom byla „papírově" v pořádku, měla platnou STK.

Podrobnosti závady policie nechce upřesňovat, podle automechaniků se ale  podobná událost může stát. „Vylétne třeba obložení nebo ložisko. Je to výjimečné, ale stát se to může. Většinou na to ale upozorní divný rachot," řekl automechanik, který si nepřál být jmenován.