Perný den měli ve středu královéhradečtí záchranáři. Během několika hodin byli přivoláni ke třem případům sražených lidí. Dva skončili pod koly aut, jednu ženu smetl vlak.

Řidič od dopravní nehody utekl

Krátce po sedmnácté hodině vyjížděli záchranáři k nehodě u benzinové stanice na silnici vedoucí z Náchoda do Červeného Kostelce, kde řidič auta srazil jednačtyřicetiletého chodce.

„Muž utrpěl poranění končetin a hlavy. Následně byl vrtulníkem transportován do hradecké fakultní nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Anna Krempová. Celou událost na místo přijela vyšetřit i policie.

Při příjezdu na policisty však čekalo nemilé překvapení. Na místě našli jen sraženého chodce, ale ne už zřejmě viníka nehody. „Řidič nechal své auto stát u benzinové stanice a utekl. Nyní po něm pátráme,“ řekla náchodská policejní mluvčí Jana Pecoldová.

Další sražený muž

Prakticky ve stejné době jako jejich náchodští kolegové, vyjížděli k dopravní nehodě i záchranáři na Trutnovsku, kde v Batňovicích došlo ke sražení chodce. „Na místo vyjela sanitka z Trutnova. Chodec utrpěl lehčí zranění, které mu zdravotníci ošetřili na místě. Poté jej převezli do nemocnice v Trutnově,“ řekla tisková mluvčí krajské Zdravotnické služby Anna Krempová.

Nešťastná náhoda

Jedenáct minut po devatenácté hodině dostali do svých vysílaček hlášení i záchranáři v Hradci Králové.

Ti byli přivoláni do kolejiště u nákupního centra v Březhradu, kde spěšný vlak jedoucí z krajského města do Pardubic srazil čtyřiadvacetiletou ženu. „Strojvedoucí ženu v kolejišti spatřil na poslední chvíli. Použil rychlobrzdu a troubil, srážce však již nemohl zamezit,“ řekla k nehodě mluvčí hradeckých policistů Anna Pešavová s tím, že ve vlaku, kde cestovalo asi padesát lidí, byl i zdravotník, který se ještě před příjezdem svých kolegů snažil ženě pomoci.

„Utrpěla mnohočetná poranění, kterým i přes okamžitou pomoc a resuscitaci na místě podlehla,“ řekla mluvčí zdravotníků Anna Krempová. Podle policie šlo zřejmě o nešťastnou náhodu.

„Vyslechli jsme ženina přítele. Uvedl, že nedaleko nákupního centra bydlí ve stanu a přes koleje si chodí pro dřevěné palety, které používají jako otop,“ uvedla mluvčí Pešavová.

Dodala, že podle muže zřejmě jeho přítelkyně zrovna přes koleje palety přetahovala a nevšimla si přijíždějícího vlaku, který ji zachytil.