Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prezident Miloš Zeman je na návštěvě našeho kraje

Začátek v 15.02.2017 v 10:30

Čtvrtá návštěva Miloše Zemana v našem regionu.

 

V Ježkově statku se na závěr prezidentovy návštěvy uskutečnila tisková konference, při níž prezident zhodnotil návštěvu Královéhradeckého kraje. „Jste jeden z nejšťastnějších krajů, nemáte problémy s nezaměstnaností, rostou zde mzdy, jen jste bohužel nejstarší kraj v republice," zmínil Miloš Zeman s důrazem na potřebné zajištění zdravotnické péče a zkvalitnění systému pečovatelství. Zeman přiznal, že měl radost i z vysoké účasti veřejnosti při své třídenní cestě. Konkrétně ho potěšili v Jaroměři, kde ho vítalo zaplněné náměstí. „Fascinovala mě vrchlabská Škoda Auto," přidává další chválu na vrub návštěvy.

Děkujeme za sledování našeho přenosu z cesty prezidenta naším krajem.

Prezident Miloš Zeman ukončil diskuzi s občany Nové Paky na Masarykově náměstí a přesunul se společně s hejtmanem Královehradeckého kraje Jiří Štěpánem na soukromý oběd na Ježkův statek. Při debatě s veřejností padla řada zajímavých dotazů, pačáky například zajímal prezidentův názor na Romskou komunitu, vývoj situace kolem Peroutkova článku nebo kandidatura Miloše Zemana v příštích volbách. Ani v Pace ale Zeman neprozradil, zdali kandidovat bude a oznámil, že si všichni musí počkat na oficiální tiskovou konferenci, která se uskuteční desátého března, a kde sdělí, jestli se boje o prezidentské křeslo zúčastní.

7526060

Na náměstí v Nové Pace diskutuje Miloš Zeman z místními občany.

7525965

Prezident Zeman právě dorazil do Nové Paky. V budově zdejší střední školy se chystá na diskusi se zástupci města.

7525832
11:12

Před půl dvanáctou dojde k ukončení setkání a následně k odjezdu do Nové Paky, kde Miloš Zeman odpoledne svoje třídenní putování krajem zakončí.

10:59

Následuje setkání a diskuse s vedením a představiteli Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, se zdravotníky a piloty.

10:54

Ukázka zásahu vrtulníku je u konce.

7525684
10:43

Pro prezidenta je právě připravena ukázka první pomoci.

10:37

Kromě vrtulníku si prezident prohlíží i sanitku…

10:35

Hlava státu si prohlíží záchranářský vrtulník. Zástupci záchranářů k tomu vysvětlují podrobnosti.

7525621
10:25

Prezident právě dorazil na záchranku v doprovodu hejtmana Jiřího Štěpána a ostatních.

10:19

Novináří již čekají na příjezd Miloše Zemana.

7525620
2:36

V pátek se prezident Zeman s Královéhradeckem rozloučí. Nejdříve navštíví Leteckou záchrannou službu v Hradci Králové a poté se přesune do Nové Paky, kde tiskovou konferencí ukončí třídenní návštěvu našeho regionu.

Na závěr krátkého setkání s občany se hlava státu podepsala do pamětní knihy města a poté dekoroval městský prapor prezidentskou stuhou. „Jsem rád, že na rozdíl od některých jiných měst, vám prapor nikdo neukradl. Už jsem zažil dvě města, kde mi řekli, že nemají prapor, protože jim ho nedávno ukradli. Dneska se sice krade všechno, ale prapor našich měst by se krást neměl," okomentoval dekorování pamětní stuhou prezidenta.

Na úplný závěr své návštěvy města na soutoku tří řek převzal z rukou místostarosty několik dárků. Tím prvním byla krabička s malovanými cínovými vojáčky, kteří mají být symbolem josefovské pevnosti. Podle vřelé reakce prezidenta zřejmě nejvíce potěšil dárek Střední školy řemeslné v Jaroměři, ve které mladí umělečtí kováři vyrobili pro hlavu státu svícen. „Zdravím vaši školu," pokynul s úsměvem pravicí směrem ke skupince budoucích uměleckých kovářů. Třetím dárkem bylo dárkové balení vín pocházejících z vinice na Kuksu. „Děkuji vám za dvě lahve kvalitní minerální vody," zavtipkoval nad tekutým dárkem prezident a rozloučil se s Jaroměřáky.

7524784

Druhá část dnešní návštěvy náchodského regionu zavedla hlavu státu z Červeného Kostelce do Jaroměře. Krátce po půl páté se po jednání se zástupci města Jaroměř objevill prezident Miloš Zeman v doprovodu místostarosty města Jiřího Kubiny a hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána objevil na tribuně postavené před městským úřadem na jaroměřském náměstí.

Na jaroměřském náměstí dorazili dnes odpoledne i odpůrci prezidenta Miloše Zemana. Jejich poklidný a tichý protest proti hlavě státu spočíval v třímání transparentů nad hlavou, z nichž na jednom parafrázovali jedno z nejpoužívanějších hesel komunismu a českého prezidenta přiřadili do „vybrané" společnosti zástupců světových velmocí - Donalda Trumpa a Vladimíra Putina.

Miloš Zeman naslouchal a odpovídal na dotazy veřejnosti. Ty se týkaly trestu smrti, migrační krize, školství, branné povinnosti i Evropské unie. Jjeden z kuriózních dotazů zněl, jestli si prezident pamatuje, zda si psal s přítelkyní babičky tazatele. „Já jsem si psal s tolika lidmi, že si na to opravdu jako starý sklerotik nemohu vzpomenout," přiznal se Miloš Zeman.

Nejvíce dával najevo svou nelibost nad hlavou státu muž s transparentem, který byl koláží na hlavu postaveného někdejšího socialistického prezidenta Gustava Husáka a novým sloganem nynějšího ministra financí Andreje Babiše. V jeho blízkosti byla také největší koncentrace více či méně nenápadných mužů se sluchátkem zavrtaným do ucha.

„Probuďte se," několikrát zvolal muž, který vytrvale a po celou dobu prezidentova setkání s místními nad hlavou třímal svůj transparent. „Když jsem před 27 lety v roce 1990 přivítal prvního demokratického prezidenta pana Václava Havla, tak jsem se dneska podivil, jak tenhle národ nemá paměť. Jak zapomíná, co soudruh Zeman předváděl když už byl ve vládě. A tihle lidé co jsou tady kolem mě," rozhlédl se kolem sebe, „ho zřejmě bez ostychu zvolili. Pro mě je soudruh Zeman největší blázen v téhle zemi, pánové. Co v téhle zemi – na téhle zeměkouli," má jasno Václav Poláček, jemuž se dostalo za jeho vyjádření názoru nahlas uznání od dalších lidí, kteří se svou kůží na trh nešli tak razantně.

7524831

Na setkání s prezidentem dorazilo v Červeném Kostelci několik stovek dětí, od dětí až po seniory. Pár lidí drželo v rukách červené karty, jeden muž tibetskou vlajku. Nyní se Miloš Zeman přesouvá do Jaroměře.

Prezident se právě účastní schůzky na městském úřadě se zástupci Červeného Kostelce. Ve městě řídí dopravu policie, na mnoha místech v okolí platí zákaz parkování.

Před úřadem v Červeném Kostelci už na prezidentskou kolonu čekají desítky občanů.

7524399

Setkání se zaměstnanci firmy Saar Gummi a jeho vedením se uskutečnilo v poklidné, přátelské atmosféře. Lidé se ptali pezidenta na zdravotnictví a nedostatek lékařů, čínské investice, ale i na osobní otázky typu "jak se cítí jako prezident a jak se mu lyžovalo na Vysočině". Po tomto setkání čeká prezidenta oběd s osobnostmi a podnikateli Královéhradeckého kraje v restauraci U Pešíků ve Stolíně. „Jako polévka se bude podávat silný hovězí vývar s játrovými knedlíčky a zeleninou, hlavním chodem budou krkonošské plněné knedlíky s uzeným masem a houbami a červeným zelím a jako dezert se budou servírovat domácí makové buchty," prozradila mluvčí hejtmanství Martina Götzová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení