Paní střelkyně. Tak říkají basketbaloví experti letní akvizici hradeckých ,,lvic". Rychlonohá slovenská rozehrávačka s přesnou rukou Darina Mišurová by v nadcházející sezoně měla být oporou týmu trenérky Romany Ptáčkové.

Vraťme se ještě k vašemu přestupu do Hradce, jak se zrodil?
V Trutnově jsem měla opci ještě na dva roky, ale tak dlouho jsem tam hrát už nechtěla. Řekla jsem jim, že chci zůstat už jen rok. Oni mi však nabídli úplně jiné podmínky, než jaké jsem měla předtím, takže jsem musela odejít.

S hradeckým klubem jste se rychle dohodla?
Ano, bylo to rychlé jednání. Domluvili jsme se, nebo spíš můj agent se domluvil v průběhu dvou dní.

Zvykla jste si během dlouhé letní přípravy na nové spoluhráčky?
Dá se říct, že skoro všechny holky jsem už znala. Zvykly jsme si na sebe, v tom nebyl žádný problém.

V Trutnově jste působila šest sezon. Budou mít pro vás derby s Karou nyní zvláštní nádech?
První zápas, který se má hrát v Trutnově, asi určitě bude mít. Ale jinak nevím, to se teprve uvidí. Samozřejmě se tam ráda vrátím. Ovšem vím, že atmosféra v hale a všechno kolem bude bouřlivé. Sama jsem zvědavá, jak to bude probíhat.

Lvicím se v přípravě daří. Vyhrály jste turnaje v Karlových Varech a na domácí palubovce. Přenesete herní pohodu i do ligové soutěže, která začíná již  ve středu?
To se také teprve uvidí. Hraje se nám docela dobře, alespoň v Karlových Varech to tak bylo. Na turnaji v Hradci Králové ne snad že by to skřípalo, ale nebylo to úplně   v takové pohodě, že bychom přehrávaly soupeřky o třicet bodů. V lize to budou úplně jiné zápasy, to se s přípravou nedá srovnávat. Nicméně rády bychom tam přenesly svou hru z přípravy.

Troufnete si odhadnout, s jakými ambicemi byste mohly vstoupit do nového ročníku ŽBL?
To opravdu netuším, protože všechny týmy posílily. Podle mě se liga vyrovnává čím dál víc. Přichází do ní hodně Američanek a i dalších zahraničních hráček. Těžko se naše ambice dají před sezonou odhadnout. Uvidí se podle prvních zápasů. Rovněž bude záležet na počtu zraněných. Loni v Trutnově jsme sezonu dohrávaly v šesti sedmi hráčkách. Proto bych si přála, abychom byly všechny zdravé.