V uplynulém měsíci se uskutečnil nultý ročník starobydžovského půlmaratonu a závodu na deset kilometrů. Nejrychlejším běžcem na poloviční trati byl Vladimír Mrázek (42:35), mezi ženami byla nejlepší Radka Valentová (54:27). Nejrychlejším mužem půlmaratonové tratě se stal Jiří Mrázek (1:24:51), ženám vládla Lucie Jamplíková (1:45:39).

Závod odstartoval starosta obce Martin Žilka při zatažené obloze a mírném dešti, na první dva okruhy vyběhli závodníci na půlmaraton a půlhodiny po nich závodníci na deset kilometrů. Trať lemovaná rozkvetlými ovocnými stromy byla částečně zvlněná, dlouhé táhlé výběhy a seběhy tak mohly zamotat nohy mnohým závodníkům, kterých bylo celkem 111.

Běžci vybíhali od hospody, kde byla na celé dopoledne zastavena doprava, a běželi směrem na Křičov a Smidarskou Lhotu. Tam byla pro všechny závodníky připravena bohatě zásobená občerstvovací stanice. Dále se pokračovalo do Janovic a odtud táhlým stoupáním zpět do Starého Bydžova. Tam končil závod na deset kilometrů a závodníci půlmaratonu pokračovali po změření mezičasu a návštěvy další občerstvovačky znovu na ten samý okruh.

V doprovodném programu po doběhu závodníků následovala sympatická kulturní vložka – vystoupení mažoretek z Olešnice, na což navázalo vyhlášení.

Pořadatelé děkují obci Starý Bydžov za podporu, dále Klubu českých turistů Jiskra Nový Bydžov a dalším sponzorům za poskytnuté prostředky, díky nímž dostal závod velice kvalitní úroveň.

„Počasí bylo aprílové, ale nikdo nebyl zraněn. V cíli bylo kvalitně připravené zázemí. Všichni byli pozváni na guláš. Po závodě jsme dostali velké množství kladných hodnocení. Svoji roli určitě sehrálo i nízké startovné 80 Kč. Když je hezky, jsou tu krásné výhledy na Krkonoše, z jedné strany vyčnívá Ještěd, ze druhé Orlické hory. Běžcům nevadil déšť, ba spíše naopak. Nefoukalo a bylo relativně teplo. Účast byla velká, byl překročen i původní limit sto závodníků. Po akci následovalo opékání kýty," zhodnotil Aprílovou půlku její hlavní organizátor Pavel Ort.