Dvoustovku dokonce zaběhl v lepším čase, než je požadovaný A limit na ME do 22 let v estonském Tallinnu. Nicméně silný vítr, který závody v Praze doprovázel, uznání limitu znemožnil.

Mistrovství ČR ve víceboji se účastnilo z Hradce Králové celkem osm závodníků. Mezi muži po sérii bramborových medailí dokázal Radoš Rykl konečně prolomit smůlu a získal bronzovou medaili.

Mezi juniory zvítězil Jan Doležal výkonem 7583 bodů a zároveň splnil limit na juniorské mistrovství Evropy. Stal se tak již třetím závodníkem TJ Sokol Hradec Králové, který v červenci odcestuje do Eskilstuny do Švédska (dalšími jsou Müller a Hodboď na 400 m překážek).

Mezi dorostenci se představili David Ryba a Josef Říha. Oba jsou teprve prvním rokem v této kategorii a stále získávají zkušenosti. Lépe se umístil druhý jmenovaný, když dokončil závod na 10. místě. Říhův naoko průměrný výkon staví do jiného světla osm osobních rekordů!

V desetiboji závodil i atletický „potěr". Mezi sedmatřicet dětí z celé republiky se probojovali i čtyři atleti z Hradce Králové. Nejlépe se umístil šestý Vojtěch Kloud.   (vp)