Mistrovství Evropy v atletice bylo naposledy v Praze v roce 1978. Od té doby uplynulo 37 let a bez početného zástupu dobrovolníků by HME nebylo možné uspořádat. Na vrcholné akci se podílí stovky dobrovolníků, mezi nimi i několik z Královéhradeckého kraje. Jedním z nich je Vítězslav Perun, vedoucí trenér atletiky v Hradci Králové, který na šampionátu pomáhá v zázemí udržovat kvalitu místnosti pro vícebojařky a vícebojaře. Hradecká Markéta Klimešová zase pomáhá v takzvaném call roomu a oštěpař a desetibojař Aleš Král vydává akreditace.

HME v číslech
29 televizních společností má zakoupena vysílací práva na halový šampionát v Praze.
Účastní se ho 643 atletů ze 49 evropských federací.
Zastoupena nebude pouze jedna z celkového počtu 50 federací.
37 let se taková akce nekonala v České republice
46 českých atletů ještě žádná výprava v historii nikdy neměla.

Mladí atleti z přípravky v Hradci Králové zase fotili pro atlety vzkaz, ze svých těl poskládali text PRAHA 2015. Bylo jich na to potřeba skoro padesát, což nebyl problém, protože jich v Hradci chodí trénovat několikanásobek. Kdo ví, třeba někteří z nich u atletiky vydrží a budou z nich nové ikony české atletiky.

Důležité však je, že v hradecké přípravce dostávají všeobecnou průpravu a sport je nepřetěžuje. Obvykle je v dětském věku důležité spíše vedení jejich rodičů, než to trenérské či učitelské. Jejich úkolem by měla být podpora v zájmu o sport a k tomu mohl sloužit také třeba výlet na zahájení halové atletiky, kam z Hradce odjel jeden autobus a spousta aut.