Čtyři medaile putovaly do našeho kraje z halového mistrovství České republiky v atletice, které se uskutečnilo o uplynulém víkendu v Ostravě. Vše všechny cenné kovy se zasloužili zástupci z nejsilnějšího regionálního oddílu Sokola Hradec Králové.

První den šampionátu se blýskli výškaři Marek Bahník a Jakub Bělík. Prvně jmenovaný suverénně obhájil titul v novém osobním rekordu 225 cm, jeho mladší kolega skončil druhý za výkon 208 cm. „Trénoval jsem a doufal, že se to prodá, což se podařilo, takže jsem spokojený,“ uvedl Bahník po závodě.

Lukáš Hodboď.Zdroj: ČAS/ Jan KucharčíkV nabité čtvrtce mužů, kterou opanoval hvězdný Maslák, skončil Michal Desenský v novém osobáku druhý. Půlku vyhrál Lukáš Hodboď. „Jsem určitě spokojen,“ pronesl. Jeho čas znamenal pokoření třiadvacet let starého rekordu mistrovství.

Na HMČR získali medaile i David Ryba v běhu na 60 metrů překážek (stříbro) a Vít Müller v běhu na 200 metrů (bronz). Oba ještě v nedávné době závodili za hradecký Sokol, nyní však již oblékají dres pražské Dukly.

Medailisté Sokola HK
výška: 1. Bahník 225 cm, 2. Bělík 208
běh na 400 m: 2. Desenský 46,36 s
běh na 800 m: 1. Hodboď 1:47,81