Lužanský jezdec skončil v divizi 1 na stupních vítězů v dalším závodě ME v Matschenbergu.

Ty vyvrcholily fraškou ve finálové jízdě divize 3, při níž domácímu jezdci Engelovi, který nárazem poničil buginu českého závodníka Petra Turka a vyřadil ho ze závodu, povolili před opakovaným startem půlhodinovou (!) opravu přímo na závodní dráze (výměna ramen a dalších dílů, nastartování vozu přes kabely z pořadatelského auta, atd.).

Soupeři jen nevěřícně kroutili hlavami, včetně dalšího Němce Stubbeho. Dekorování poháry se pak protáhlo o dvě hodiny.

To nic nezměnilo na faktu, že se v divizi 1 opět výrazně prosadil 1 Václav Fejfar, který si na své konto připsal sedmnáct důležitých bodů za druhou pozici. Zopakoval tak stejné umístění jako naposledy na domácí trati v Nové Pace.

Z vítězství se radoval Rus Vadim Makarov. A protože je přesně polovina sezony, každému závodníkovi se škrtl jeden nejhorší výsledek. V celkovém pořadí tak vede Vadim Makarov se 77 body před Fejfarem (69) a třetím Maďarem Tamásem Káraiem (62 body).

Mechanici pracovali do rána

Cesta za skvělým výsledkem nebyla vůbec lehká. „V pátek před závodem jsem při zkoušce slyšel divné zvuky odněkud z převodovky nebo diferenciálu. Po večerní přejímce mechanici pracovali až do půldruhé do rána, až jsme závadu objevili a vyřešili. Auto pak až do finálové jízdy fungovalo bezchybně,“ uvedl Fejfar.

Václav Fejfar dosáhl nejrychlejšího času divize 1 v měřeném tréninku, když jedno kolo objel za 32 sekund a 63 setin. Dosáhl při tom průměrné rychlosti 90,5 km/hod.

Ve všech třech jízdách obsadil druhé místo, dvakrát za Káraiem a jednou za Makarovem. Do finálové jízdy odstartoval z první řady a do cíle prvního kola přijel na třetí pozici. Postupně však mohutně dotahoval Káraie, ten jel „přes svoji hranu“, udělal chybu a na špatně upravené trati v hluboké díře urazil kolo.

V cíli sklidil Fejfar velký aplaus diváků, stejně jako při vyhlašování vítězů. Přítomni byli i sponzoři a fanoušci z Nové Paky. Poslední kola závodu přitom lužanský jezdec odjel bez spojky…

Pavel Vydra