Automobilový závodník Michal Matějovský má již jasno, co ho čeká v nadcházející sezoně.

Královéhradecký pilot na základě zkušeností získaných v minulé sezoně se spolu se svým managmentem rozhodl jít cestou účasti v celém seriálu FIA European Touring Car Cup 2013 a navázat tak na úspěch z loňského roku, kdy jako první Čech vyhrál slovenský podnik FIA ETCC na Slovakiaringu.

Ambiciózní projekt

Celý projekt FIA European Touring Car Cup má ambice pokračovat v tradici závodů někdejších závodů Mistrovství Evropy cestovních vozů, které se jezdily až do roku 1986 mimo jiné také v Brně a byly velmi populární.

Michal Matějovský pojede spolu s Petrem Fulínem v týmu Josefa Křenka s vozem BMW 320 SI. Cíle pro letošní sezonu jsou jednoznačné – pódiové umístění v celkovém pořadí seriálu a vítězství pro Českou republiku v hodnocení zúčastněných zemí.

Úvod v Monze

V současné době vrcholí zimní příprava jezdce. První testy s novým vozem jsou připraveny na konec února na okruhu v italské Monze, kde se uskuteční rovněž první závod letošního seriálu FIA ETCC ve dnech 23. – 24. března. Další závody pak budou následovat na slovenském okruhu Slovakiaring (27. – 28. dubna), rakouském Salzburgringu (18. – 19. května), v polovině července to pak bude jeden z dalších italských okruhů (13. – 14. července) a seriál bude zakončen na domácím Brněnském okruhu ve dnech 5. – 6. října.

„Doposud jsem v seriálu závodů FIA ETCC spíše hostoval, ať už to byla Alfa Romeo, se kterou jsem v tomto seriálu jel jeden zkušební závod v roce 2007 a nebo SEAT León 2,0 TDi, se kterým jsem slavil úspěchy v loňském druhém podniku FIA ETCC na Slovensku. Pro letošní sezonu, kdy se zúčastním všech závodů seriálu, se speciálem BMW 320 SI, který má na rozdíl od těchto předešlých vozů zadní náhon. Jsem ale přesvědčen, že se s touto změnou sžiju velmi rychle. Je to pro mně další velká výzva" konstatoval před začátkem letošní sezony Michal Matějovský.

Královéhradecký jezdec bude dále také pokračovat, kromě závodů v rámci seriálu FIA ETCC 2013, v úspěšné spolupráci s roudnickým týmem Buggyra. Ta byla zahájena loni dvěma vydařenými starty Michala Matějovského v Mostě a španělské Jaramě.

V letošním roce bude v týmu Buggyra zastávat roli testovacího jezdce a o tom, zda absolvuje některý ze závodů seriálu FIA European Truck Racing Championship 2013 se rozhodne až v průběhu letošního roku.   (dr, kh)