„Přirovnání k maturitnímu plesu se nabízí, soutěž v letošním roce slaví osmnáct let od svého založení," vysvětluje hlavní organizátor AVL Saša Mráz. „Proto jsme také sáhli po takových prestižních prostorách," dodává.

Byl to právě Saša Mráz, kdo stál v roce 1995 u založení soutěže pro smíšená družstva neregistrovaných volejbalistů a volejbalistek v rodném Chomutově. Od té doby se mu ji podařilo rozšířit po celé České republice.

Největší základnu má AVL s dvěma tisícovkami účastníků v Praze a tisícem v Brně. Maturitní ples Mizuno Amatérské volejbalové ligy 12. dubna bude zároveň vyhlášením výsledků s předáním cen nejlepším týmům v metropoli.

„Oceníme nejúspěšnější tři týmy v každé z devíti lig. Ty si zároveň mohou připravit krátké vystoupení, čímž akce získá na větší zábavnosti. Tradičně jde o zpívání, tancování nebo volejbalové básničky," popisuje Saša Mráz.

Loni se vyhlášení pražských výsledků konalo v Kulturním centru Vltavská, předtím například v Retro Music Hall, Óčko Music Clubu nebo v Lucerna Music Baru. Do tak velkých prostor, navíc zvučného jména, jako je velký sál Lucerny s kapacitou 2500 lidí, se AVL uchýlí poprvé.

„Prakticky se ale do té budovy po pěti letech vracíme," upřesňuje zakladatel soutěže s již téměř dvacetiletou historií.

Akce, která je určená hráčům a hráčkám AVL napříč všemi regiony, příznivcům volejbalu, i dalším zájemcům, začíná v 19 hodin. Celým večerem bude hudebně provázet Hrací skříň Praha netradičně s velkým orchestrem v zádech. „Jde o skupinu s širokým záběrem známých písniček, proslulou zejména svou neotřelou show s převleky," popisuje Mráz.

V ranních hodinách se lze těšit na DJe, který si říká Růžový partner. Jako na správném maturitním plese nebude chybět předtančení ani půlnoční překvapení.

Vstupenky lze pořídit v pokladně Lucerna Music Baru, v síti Ticketpro či u organizátorů AVL.

Týden nato, v sobotu 20. dubna 2013, se v hale Slavie v Hradci Králové koná celostátní finále Mizuno Amatérské volejbalové ligy, na kterém se sjedou týmy z celé republiky a utkají se tu o titul nejlepšího družstva České republiky pro sezonu 2012/2013.

V sobotu rozhodující turnaj na Slavii

Hradec Králové – Rozhodující boje. V takovém duchu se ponese sobotní turnaj Mizuno Amatérské volejbalové ligy v Hradci Králové. Odehrají se tu totiž finále všech tří lig i baráže. Klání smíšených družstev v hale Slavie nabídne celkové vítěze letošní sezony i trojlístek postupujících do celostátního finále, které se rovněž na tomto místě uskuteční v sobotu 20. dubna.

Letní AVL
Jde o soutěž pro smíšené amatérské týmy pod širým nebem. Místo konání: antukové kurty Sokola Pouchov, Hradec Králové. Termíny: neděle 12. května, 26. května, 9. června, 23. června – finále. Systém: 3 turnaje, během nichž se utkají družstva každé s každým (na dva vítězné sety) +  finálový turnaj o konečné umístění. Pro letní AVL platí stejná pravidla jako pro hlavní sezonu AVL o neregistrovanosti. Hraje se o divokou kartu do 2. ligy následující halové sezony! Kompletní informace a přihlášení na www.avlka.cz.