Člen elitní formace „autosklářů“ JAN BACOVSKÝ byl po zápase logicky zklamán, přesto našel pozitivní slova k historicky nejúspěšnější sezoně.

Jane, jaké máte pocity po prohraném zápase, který pro váš tým znamenal, že získá „pouze“ stříbrné medaile?
Zatím takové smíšené, poněvadž závěrečná porážka mrzí nejvíce. Utkání bylo z těch tří nejvyrovnanější. Řekl bych, že jsme soupeře dokonce i přehrávali. Když to ovšem vezmu celkově, tak druhé místo v republice je taky dobré. Sice to teď trochu bolí, ale s postupem času si uvědomíme, že je to pro nás velký úspěch a že třeba ten největší teprve ještě přijde.

Soupeře jste přehrávali a hlavně jednoznačně přestříleli. Kde tedy hledat příčiny porážky?
Možná byl počet střel dvojnásobný, ale drtivá většina těch našich šla z dálky, takže nebyla zase tak nebezpečná. Kladno mělo naopak každou střelu skoro ve stoprocentní šanci.

Rozhodla tedy větší efektivita kladenských hráčů?
Určitě. Bylo to takové zdrcující na psychiku. My jsme do nich prakticky celý zápas bušili a oni nám z brejků dávali góly. Navíc druhou a třetí branku vstřelili hodně se štěstím.

Který moment byl pro vývoj celé série zřejmě klíčový?
Asi hned ten v prvním zápase, kdy jsme vedli 3:1, a podvědomě jsme si řekli, že to asi už ubráníme. Jenže Kladno nás v závěrečné třetině potrestalo, vyrovnalo a v prodloužení bylo šťastnější. To nás hodně srazilo a už jsme se z toho bohužel nedokázali zvednout.

Už jste však naznačil na začátku, že s tímto ročníkem bude v Hradci panovat spokojenost. Je to tak?
To rozhodně. Před sezonou jsme měli za cíl zkusit projít do semifinále, a to se povedlo. Prohra ve finále sice mrzí, ale myslím, že sezona bude vedením hodnocena velmi kladně.