Možná se čekalo, že Vlašim bude klást větší odpor, zvláště v domácím prostředí. Jenže nestalo se. Hradečtí hokejbalisté Vlašim vyřídili v nejkratším možném čase 3:0 na zápasy a lehce propluli do semifinále play off extraligy.

Suverénní vítěz kanadského bodování základní části JAN BACOVSKÝ vsítil v rozhodujícím duelu na půdě Středočechů úvodní gól „autosklářů“. Po čtvrtfinálové sérii má hradecký forvard na kontě dvě branky, což je jasný důkaz, že pětadvacet zásahů v jednadvaceti duelech základní části rozhodně nebylo náhodných.

Honzo, projevila se ve třetím zápase psychická výhoda na vaší straně? Do Vlašimi jste odjížděli s vedením 2:0 na zápasy, ale především jste ve druhém duelu dokázali otočit nepříznivý stav z 0:2 na 4:2.
Asi ano. My jsme však šli do zápasu s tím, že nic jiného než třetí výhru nebereme. Sice se to nevyvíjelo, jak jsme předpokládali, ale nějaké utkání v play off jsme už odehráli, tak jsme s klidnou hlavou trpělivě čekali. A nakonec se to povedlo.

Kde se
klíčový duel zlomil?
Až v polovině třetí třetiny, kdy jsme dali branku na 4:3, a tak to také skončilo. Přestože Vlašim měla v závěru výhodu přesilovky, v níž se dostala do dvou velkých šancí, výsledek jsme už ubránili a postoupili do semifinále.

Středočeši na vás vyrukovali s tvrdou hrou. Jak jste se s tím vypořádávali?
Samozřejmě je to těžké. Jde o hodně velký nápor na psychiku. Když člověk dostane ránu, tak nějakou rád vrátí, ale v play off si to prostě musíme odpustit a vydržet bez odplaty. Nicméně modřiny máme všichni pořádné. (usměje se)

Co podle vás celou sérii rozhodlo? Byl to již zmiňovaný obrat ve druhém duelu?
To si ani moc nemyslím. Žádný velký zlomový moment to nebyl. Celý tým věděl, že jsme lepší než Vlašim. V tom utkání se nám nepovedly dvě minuty první části, dali jsme si vlastňáka a pak jsme inkasovali v oslabení třech proti pěti. Je možné, že kdybychom brzy nevyrovnali, bylo by to jiné. My jsme si však po celou dobu věřili, že je přejedeme.

Cítili jste, že máte navrch po fyzické stránce?
Největší podíl na postupu měly naše přesilovky, i když ne zrovna v tom, že bychom je proměňovali. Měli jsme jich za tři zápasy snad třicet a dali jsme jen asi dva góly. Spíš to bylo důležité v tom směru, že Vlašim v oslabení ztrácela spoustu sil a v závěru pak už neměla na zvrat. To nám hodně pomohlo. Každopádně ani v jednom duelu nás soupeř nedostal pod tlak. Řekl bych, že jsme byli lepší a celou sérii si pohlídali.

První krok máte za sebou. Váš semifinálový soupeř vzejde
teprve o víkendu. Dvě série rozhodne až pátý zápas. Koho byste si přál? Nejpravděpodobnější variantou se jeví Plzeň, vítěz základní části.
Trochu se to zamotalo. Kladno a Most budou mít výhodu domácí půdy, takže asi vyhrají. Osobně bych si však přál Most. Plzeň bych nechal až na finále.

Je to tím, že jste v loňském play off právě Most vyřadili, díky čemuž si na něj více věříte?
Určitě, ale hlavně Most není tak atletické mužstvo jako my, hraje spíš hlavou. S Plzní vyznáváme podobný styl hry, který je hodně o běhání. Na Most bychom si věřili mnohem víc. Jestliže však chceme pomýšlet na titul, musíme porazit každého.