Přáním hradeckého mužstva je účast ve finále, což by byl historický úspěch klubu. V podobném duchu hovořil po čtvrtečním tréninku JIŘÍ BÁRTA, trenér slávistů.

Už vás přebolelo, že jste po základní části obsadili třetí místo?
Musíme se s tím smířit. To víte, že druhá příčka by byla lepší, protože bychom startovali v Poháru vítězů pohárů. Prohráli jsme si to již dřív, nyní se hlavně musíme dívat dopředu. V každém případě chceme uspět a zahrát si finále extraligy.

V semifinále narazíte znovu na Litice, které jste naposledy porazili těsně 3:2…
Sobotní zápas bude určitě jiný, než ten v základní části. Je to hodně nepříjemný soupeř. Když se ohlédnu za minulými ročníky, tak s ním máme zápornou bilanci. První zápas bude jistě hodně náročný i na psychiku. Pokud zvítězíme, naše šance na finále hodně vzrostou. Kdybychom prohráli, byla by naše situace složitá. Dvakrát vyhrát v Liticích by nebylo jednoduché. (hraje se na dva vítězné zápasy, pozn. aut.)

Co by na soupeře mohlo platit, na co si naopak budete muset dát pozor?
Nesmíme dát Liticím prostor v útočné fázi. Z minima dokážou vytěžit maximum. Klíčovou postavou je Dolejš, který se dokáže prosadit v koncovce. Osobní obranu na něj však hrát nebudeme. Hlavně nesmíme zbytečně inkasovat, je třeba co nejdéle udržet čisté konto. Věřím, že se před brankou soupeře prosadíme a do odvety, která se hraje o týden později, půjdeme za stavu 1:0 na zápasy.

Jaká je nálada v mužstvu?
Všichni se na zápas těšíme a pečlivě se na něj připravujeme. Zejména starší hráči si moc dobře uvědomují, o co jde. Zahrát si finále extraligy je přáním každého z nich. Pro úspěch hradeckého pozemního hokeje chceme udělat maximum.

Budete mít k dispozici i hráče ze Slovenska?
Pevně věřím, že ano. Snad se do zápasu nikdo nezraní. V sestavě budou minimálně čtyři.

Co vzkážete příznivcům hradeckého pozemního hokeje?
Aby přišli v co nejhojnějším počtu a povzbudili nás. Vím, jak se hraje, když je při zápase dobrá atmosféra. Hráče to vybičuje k maximálnímu výkonu. Když jsme hráli v Praze na Slavii, byly v hledišti tři stovky fanoušků. Kdyby něco podobného bylo u nás v sobotu, bylo by to super.

Jan Skalička