Posílený BK Synthesia vstoupil do sezony dvěma povinnými výhrami nad soupeři slabší kategorie. Po vítězství nad Ústím nad Labem si poradil se Sadskou.
V utkání se Středočechy domácí tři čtvrtiny nevyhráli. „Spokojen můžu být pouze ze druhou čtvrtinou, kdy jsme rozhodli o svém vítězství,“ poznamenal pardubický kouč Stanislav Petr.

V úvodu zápasu se Pardubičtí snažili odrazit snahu soupeře o držení kroku a rychle se ujali vedení 6:0. Jenže stejně jako proti Ústí nechali hosty střílet z dálky, a proto první čtvrtina skončila nerozhodně. Ze šestadvaceti bodů Sadská zaznamenala hned osmnáct z trojek.

O výsledku rozhodla druhá čtvrtina, kterou Pardubice vyhrály 28:10, když středočeský tým pět a půl minuty netrefil určený cíl. Domácí zaznamenali dvaadvacet bodů v řadě. „Pardubicím jsme vítězství dost usnadnili, a to katastrofální druhou čtvrtinou. Obrovským zklamáním pro mě byly ztráty míčů zkušených hráčů, jako jsou Mujagič či Stria,“ rozezleně konstatoval hostující trenér Karel Forejt.

Konec první i celá druhá půle byly ve znamení ztrácení náskoku domácích. „Musím přiznat, že se mi nepodařila střídání mladých hráčů. Na druhou stranu někteří zkušenější začali hrát příliš na sebe a nepodrželi je. Nedokázali jsme překonávat zónu, dostávali jsme se do časových tísní. Chvíli bylo utkání na vážkách, ale v klíčových momentech jsme nedovolili Sadské utkání ještě více zdramatizovat,“ oddechl si Petr. Jeho protějšek byl spokojen s tím, že jeho svěřenci zápas nezabalili a favorita trápili do poslední minuty.


BK Synthesia Pardubice – BK Sadská 91:79 (26:26, 54:36, 74:58). Body: Williams 19, Novotný 17, Sanders a Phillips po 15, Gamma 14, Přibyl 5, Trnka 4, Jelínek 2 – Stria 17, Špička 13, Lyle 12, Harrison 11, Procházka 9, Mujagič 8, Šušák 6, Horák 2, Hubálek 1. Rozhodčí: Vyklický, Volejník, Rozsypal. Fauly: 18:18. Trestné hody: 18/12 : 18/11. Trojky: 5:10. Doskoky celkem: 26:35. Diváků: 1280. Nejlepší hráč utkání: Tarvis Williams (Synthesia).