ST 18.00: Kara Trutnov – Skřivánek Ústí nad Labem. Nastřílet sto bodů se před týdnem podařilo basketbalistkám Trutnova na severu Čech (61:100). Magické mety se dočkaly po velmi dlouhé době. Předešlý podopný zápis do historie se jim totiž naposledy poštěstil 11. listopadu 2006 v utkání s Olomoucí (111:54).

„V Ústí jsme potvrdili roli favorita, a i když bojovné domácí družstvo zhruba patnáct minut drželo krok, tak se potom už naplno projevila vyšší kvalita našeho družstva a do konce zápasu jsme vítězství pouze navyšovali. Magickou stovku vstřelila devadesát sekund před koncem Míša Ivanová,“ řekl kouč Trutnova Martin Petrovický.

Dnes je pod Krkonošemi na programu odveta souboje s nováčkem. A tak se nabízí otázka: Zopakují basketbalistky Trutnova stovku i v domácím prostředí haly 3. ZŠ Komenského? „Od našich hráček budu vyžadovat vysoké tempo po celý zápas, přesnější kombinace a pozorný návrat do obrany,“ řekl Petrovický. Kara by do utkání měla nastoupit kompletní, i když nejistý je start Johnové, která se zotavuje ze zranění natažených vazů.

ST 18.00: Sparta Praha – TJ Sokol Hradec Králové. Před týdnem to byla pořádná bitva. Drama nakonec zvládly lépe sokolky, které zvítězily 83:80 a v tabulce, v níž s největší pravděpodobností bude ve finále rozhodovat i skóre ze vzájemných zápasů, mají nyní na úhlavního rivala v boji o druhé místo jednobodový náskok.

„Pokud chceme pomýšlet na postup z páté či šesté příčky, musíme Spartu porazit i na její palubovce. Jedině tak budeme mít klid,“ poznamenal hradecký kouč Miroslav Volejník. Cesta k úspěchu povede přes ubránění Američanky Loudenové. „U nás hrála velmi dobře, takže jsme se na ni opravdu pečlivě připravovali. Hra Sparty roste a padá s jejím výkonem,“ pravil Volejník na adresu hráčky, která v Hradci nastřílela 27 bodů. „Nesmíme také dostat tolik tříbodových pokusů. Devět je opravdu velké číslo,“ upozorňuje.

Na Letnou odjíždí východočeský celek kompletní a hlavně bojovně naladěn. Sparťanky mají v nohou víkendové Final Four Českého poháru, kde obsadily 4. místo. Kouč tomu však zvláštní význam nepřikládá. „V kompletní sestavě v Brně nehrály. Spíše to jely se ctí odehrát. Bylo znát, že šetřily síly na nás,“ podotkl. (bog, kp)