So 17.30: Kara Trutnov (4. místo, 20 bodů) – Sparta Praha (8. místo, 17 bodů). Pohárové Evropě daly ve čtvrtek vale a počínaje dnešním dnem se basketbalistky Trutnova zcela mohou přeorientovat na ligové boje. Do konce základní části Kara odehraje ještě pět utkání, z toho čtyři doma. To poslední v letošním roce dnes proti týmu z Letné.

„Měli bychom potvrdit, že jsme v tabulce výše. Věřím, že únava ze čtvrtečního zápasu v Namuru se na našem výkonu neprojeví,“ uvedl trutnovský trenér Martin Petrovický. „Sparta vypadá, že se v poslední době začíná zlepšovat, a proto by to mohlo být dobré utkání,“ dodal.

První letošní duel v Praze vyhrálo krkonošské družstvo s přehledem 84:66. Kromě zraněné Smilnické se v sestavě Trutnova neobjeví ani Darina Johnová. Třiadvacetiletá rozehrávačka na vlastní žádost předčasně ukončila svoje hostování z Gambrinusu Brno a zbytek sezony dohraje ve Strakonicích.

So 17.30: Lokomotiva Karlovy Vary (10. místo, 15 bodů) – Sokol Hradec Králové (6. místo, 19 bodů). Sokolky si ve středu „zatrénovaly“ v pohárovém střetnutí se Slovankou (88:74). „S výkonem jsem byl hlavně v prvním poločase velmi spokojen. Holky k zápasu přistoupily zodpovědně a v obraně hrály patřičně agresivně. Ve druhé půli už trochu polevily, ale na výsledek to vlivnemělo,“vrátil se k utkání kouč Miroslav Volejník, jehož svěřenkyně však ve čtvrtfinále narazí na Gambrinus Brno. „Je to rok co rok stejné. Buď nám v Praze vylosují USK, nebo Gambrinus. Je to škoda. Na finálový turnaj se znovu nepodíváme,“ povzdechlsi.

Před odjezdem do Karlových Varů byl však optimistou. „Věřím, že tam dobrou formu potvrdíme. Soupeř bude hrát pod psychickým tlakem, čehož bychom mohli využít. Musíme se soustředit především na jeho podkošové hráčky a rozehrávačku Boreckou,“ vyjmenoval priority, které by měly vést k úspěšnému výsledku. Na západ Čech vyrazí sokolky bez Rosenbaumové, Bartákové a Půlpánové, které nastoupí v extralizedorostu. (bog, kp)