Hradecká basketbalistka KATEŘINA NOVÁKOVÁ (nar. 29. 1. 1985) se bude snažit patřičně zatížit konto soupeře i dnes, kdy na sebe východočeské týmy narazí v rámci 4. kola nadstavbové skupiny A2 Trocal ŽBL. Utkání na palubovce Kary začne v 17.30 hodin.

Ve středu jste si v domácím prostředí snadno poradily s ústeckým Skřivánkem (90:44). Byl to ideální soupeř na rozehrání před dnešním derby?
V podvědomí jsme určitě tušily, že se asi tolik nenadřeme. Ale i přes jednoznačnou výhru jsme se trochu trápily v útoku. Doufám, že v Trutnově v této činnosti zabereme víc.

Trutnov minulou sobotu doma nečekaně podlehl pražské Spartě, poměrně dost se pak nadřel na výhru v Táboře. Jeho forma tedy není nijak oslnivá…
My jsme na tom po psychické stránce dobře. Všechny tři zápasy ve skupině A2 jsme vyhrály a určitě se pokusíme uspět i v Trutnově. Navíc už bude moci nastoupit Katka Křížová, takže budeme mnohem silnější.

Vám se ve vzájemných zápasech zatím daří. Asi byste se vůbec nezlobila, kdyby to tak pokračovalo i dnes…
Není důležité, kdo dá kolik bodů. Hlavně abychom vyhrály, to se počítá.

Je náročné zvládnout bouřlivou kulisu, která v Trutnově panuje?
Mně taková atmosféra vyhovuje. Vybičuje nás to k co nejlepšímu výkonu.

Naposledy jste měly zápas v Trutnově parádně rozehraný, v jednu chvíli jste vedly už o dvanáct bodů. Závěr jste však totálně pokazily. Čím to? Nepodlehly jste právě bouřlivému prostředí?
Zavinily jsme si to samy naprosto zbytečnými chybami. Psychicky jsme to zkrátka nezvládly. Doufám, že jsme se z toho poučily. Stalo se nám to i s Valounem. Byly to prakticky vyhrané zápasy. O to víc mrzí, když je pak ztratíte. Věřím, že se to už nebude opakovat.

Vypjatá derby zpravidla rozhodují maličkosti. Asi to znovu bude dramatická bitva…
Určitě to bude těžký zápas. Očekávám, že bude vyrovnaný od první do poslední minuty. Hlavně se budeme muset zaměřit na doskok a ubránění Rusky Karavaevové, která nás naposledy doslova zničila.

Důležitý bude i vstup do utkání, souhlasíte?
Rozhodně. Nástupy poměrně zvládáme, snad se to povede i tentokrát. Horší je to z naší strany vždy v úvodu druhého poločasu. V koncentraci zkrátka nesmíme polevit ani na chvíli.