Zničené postavy poléhávají na palubovce, nepřítomné výrazy ve tvářích svědčí o naprosté vyčerpanosti. Na jedné straně se obrovský výdej fyzických sil mísí s blaženými pocity slastného vítězství, na druhé je zákonitě cítit hořkost, zmar a zklamání z porážky od největšího rivala. Tak to v hale na Eliščině nábřeží vypadalo krátce po skončení úvodního východočeského derby letošní sezony, v němž hráčky Trutnova uštědřily sokovi z Hradce Králové první porážku v ŽBL. Ke všemu na jeho palubovce.

Na vítězství 78:72 měla lví podíl rozehrávačka Darina Mišurová. Autorka jedenatřiceti bodů byla doslova k neudržení. A ta střelba za tři body… Přesně z této vzdálenosti zamířila hned sedmkrát! „Vítězství v derby si ceníme hrozně moc. Jsem ráda, že jsem týmu mohla pomoci,“ říkala ve vší skromnosti po utkání.

„Darča je hráčská osobnost. Svoji výjimečnost prokazuje v každém zápase,“ pochválil největší hvězdu svého týmu kouč Martin Petrovický. Slastné pocity prožívala i Iva Komžíková, která společně s Adélou Věchtovou vyměnila v létě hradecký dres za trutnovský. „Před zápasem jsem měla smíšené dojmy. Přece jsem v Hradci strávila dlouhý čas, ale těšila jsem se. Derby má vždycky výbornou atmosféru, což se potvrdilo i tentokrát. Z domácího týmu na mě velmi zapůsobila Eva Horáková,“ vysekla Komžíková poklonu střelkyni zlatého koše z ME 2005.

Kromě Horákové se o nárůst bodového konta hradeckých lvic starala hlavně Milena Steffanová. Už v prvním poločase měla na svém kontě 19 bodů, na konci jich bylo čtyřiadvacet. „Je teprve začátek sezony. Porážka od Trutnova by nás mnohem více mrzela, kdyby přišla v play off. V útoku jsme hrály myslím výborně, ale obrana nás zatím tíží. V této činnosti musíme výrazně přidat. Příště se to Trutnovu pokusíme vrátit.“

„Holkám nemůžu nic vyčíst. Byl to pěkný, bojovný zápas. Jenom škoda koncovky, tu jsme nezvládli,“ litoval po vypjaté bitvě domácí kouč Miroslav Volejník.