SKUPINA A1
Pá 16.30: Kara Trutnov (3. místo, 34 body) – Frisco Sika Brno (1. místo, 43 body).

Dvě utkání proti euroligovým soupeřům v rozmezí tří dnů. Taková je tento týden zápasová nálož pro hráčky Kary. „My se budeme opět snažit zahrát dobré utkání a našemu skvělému publiku připravit další pěkný basketbalový žážitek,“ říká trenér Trutnova Martin Petrovický před dnešním přeloženým soubojem s Brnem.
Další zážitek? Ano, ve středu pod Krkonoše zavítalo mistrovské USK a zápas stál za to. Moc nechybělo a hráčky Kary se radovaly z výhry.
„Hlavní důvod toho, že jsme až do konce hráli vyrovnaný zápas, byla kondice. Vydrželi jsme a k tomu jsme USK nepouštěli do jeho největší zbraně, kterou je rychlý protiútok,“ poznamenal Petrovický. Kara prohrála 79:83.
SKUPINA A2
Pá 18: Sokol Hradec Králové (8. místo, 34 body) – Lokomotiva Karlovy Vary (5. místo, 38 bodů).

Do konce nadstavby zbývají čtyři kola a Hradec nemá nic jistého. Příčky, zaručující relativně dobrého soupeře pro vyřazovací boje, se začínají vzdalovat. Naopak zespoda se nebezpečně přibližuje VŠ Praha. Je tu boj o play off. „Obava tady trochu je. Zamotali jsme si to. Nerad bych, aby se rozhodovalo v posledním kole. Utkání s Vary je důležité a my ho musíme zvládnout,“ uvedl kouč lvic Miroslav Volejník. (bog, pt)