Skupina A2

SO 16.00: Sokol Hradec Králové (3.místo, 39 bodů) – VŠ Praha (5. místo, 37 bodů).

V duelu už půjde pouze o prestiž. Lvice si v předešlém kole zachránily reputaci vítězstvím ve Strakonicích, čímž si s definitivní platností zajistily účast v play off. Vysokoškolačky čeká boj o záchranu. „Fanoušky bychom chtěli potěšit pěkným basketbalem. Příležitost dostanou všechny hráčky. Bude to pro nás užitečná příprava na boje o páté místo,“ říká kouč Miroslav Volejník. Je to holá realita, Hradec ve čtvrtfinále narazí na USK Praha či brněnské Frisco, tedy na soupeře, s nimiž uspět nemůže. Kvůli poraněnému kotníku dnes nebude moci nastoupit Ovsíková, na palubovce se neobjeví ani Bartáková, která v play off posílí starší dorostenky. (bk, kp)Skupina A1

Skupina A1
NE 17.30: Slovanka MB (4. místo,
32 body) – Kara Trutnov (3. místo, 35 bodů).

V neděli závěrečný zápas v nadstavbové části a příští víkend již první dva zápasy čtvrtfinálové série v domácím prostředí.

Basketbalistkám Kary Trutnov se přiblížil vrchol sezony. Výsledek nedělního zápasu nemůže nic změnit na pořadí v této části ŽBL, proto pro oba celky poslouží jako generálka před play off. „Ano, je to naše příprava na zápasy s Valosunem,“ potvrdil trenér Kary Trutnov Martin Petrovický.
„Proti Slovance se budeme snažit především o kvalitní obranu s rychlým přechodem dopředu a procvičit ještě některé herní kombinace. Také budeme hledat optimální sestavu bez Hanky Šnajdrové, která bude kvůli zranění v play off absentovat,“ oznámil nepříjemnou zprávu. Ve čtvrtek si v Trutnově zpříjemnili přípravu na běžkách.