Východočeské zástupkyně ve Středoevropské lize do pohárové soutěže nevstoupily podle představ. Zatímco trutnovská Kara doma přepustila body německému Wasserburgu, hradecké lvice nestačily na loňského finalistu a prohrály vysoko v Prešově.

Kara Trutnov – TSV 1880 Wasserburg 78:86 (21:19, 45:43, 67:65).
Body: Mišurová 17, Hindráková 14, Nováková 13, Šnajdrová 11, Záplatová 8, Kušlitová 7, Komžíková 4, Vacková a Věchtová 2 - Porter-Talbertová 23, Hightowerová 17, Furková 12, Thoresenová a Höötmannová 10, Brunckhorstová a Ohanianová 6, Kühnová 2. Rozhodčí: Kučerová, Hošek. Fauly: 19:21. Pět osobních chyb: 1:1 (40. Hindráková - 37. Hightowerová). Trestné hody: 19/13 - 31/20. Trojky: 7:0. Diváci: 650.

Trutnovské obhájkyně loňského prvenství vstoupili do Středoevropské ligy porážkou s německým vicemistrem. Přitom výkon domácího kolektivu po tři čtvrtiny utkání nebyl vůbec špatný. Kara si neustále udržovala vedení, dařila se i střelba trojek, kterých svěřenkyně trenéra Petrovického nasázely hned sedm. Závěr duelu domácí tým střelecky vůbec nezvládl. Za poslední více než tři minuty se do koše netrefil ani jednou, a to byl hlavní důvod zbytečné porážky.

„V závěru utkání jsme si přestali věřit proti zóně soupeře, většinou jsme tak naše akce nezakončili nebo jsme netrefili. A přitom tu zónu Wasserburg nehrál nějak extra dobře. Je to velká škoda, protože jsme podali o sto procent lepší výkon než v nedělním zápase se Slovankou. Holky do té doby hrály výborně, nedá se jim nic vytknout,“ prohodil po utkání zklamaný domácí kouč Martin Petrovický.
BK PU Bemaco Prešov - Sokol Hradec Králové 79:58 (16:17, 42:32, 64:45). Body: Wirthová 23, Risperová 15, Pindrochová 12, Oravcová 10, Zentková 8, Ciappianová 7, Lacková a Bartejsová po 2 - Zavázalová 9, Rosenbaumová a Hartigová po 8, Stará a Čepelková po 7, Ovsíková 6, Steffanová 5, Bartáková a Šindelářová po 4, Kysilková. Rozhodčí: Zubák, Karniš. Trestné hody: 13/12 – 6/3. Trojky: 3:2. Fauly: 15:20. Diváci: 155. Nejlepší hráčka: Wirthová (Bemaco Prešov).

Hradecké lvice odcestovaly na Slovensko bez Horákové a Pochobradské. Kouč Miroslav Volejník dal příležitost hlavně hráčkám, které nebyly v ligové soutěži tolik vytížené. Hradec se držel, jenže v závěru poločasu zaznamenal Prešov v posledních dvaceti vteřinách dvě trojky a bodově odskočil. ,,Dost nás to nalomilo,“ přiznal Volejník. Po přestávce si už slovenský tým vedení bez větších problémů hlídal.

,,Až příliš často jsme se dopouštěli zbytečných ztrát míčů. Celkově byl zápas přínosem. Soupeř nasadil do zápasu dvě Američanky a Belgičanku, což bylo znát,“ poznamenal trenér lvic.

,,Nyní se už musíme plně soustředit na sobotní ligové utkání s VŠ Praha, které po předchozích porážkách v Trutnově a doma s Karlovými Vary potřebujeme nutně zvládnout. V loňské sezoně jsme s tímto soupeřem měli nepříznivou bilanci. Věřím, že v té letošní budeme úspěšnější my,“ pronesl Miroslav Volejník. (to, kp)