Hradecké baskebalistky prožily vydařený úvod týdne. Ve Středoevropské lize zvládly úspěšně ve dvou dnech duely s Prešovem a na VŠ Praha. Trutnovská Kara naopak sokovi ze Slovenska v divácky atraktivním utkání, v němž padlo do koše čtyřiadvacet trojkových pokusů, podlehla.

Sokol Hradec Králové – BK PU Bemaco Prešov 79:75 (19:26, 40:40, 62:59). Body Hradce: Steffanová 17, Zavázalová 11, Ovsíková 11, Kysilková 11, Rosenbaumová 9, Pochobradská 6, Hartigová 6, Stará 6, Čepelková 2. TH: 14/11 – 12/11. Trojky: 7:10.

VŠ Praha – Sokol Hradec Králové 59:77 (12:25, 33:39, 48:60).
Body: Brantlová 13, Nečásková 12, Elhotová 10, Vejsadová 6, Harapesová 6, Vyoralová 5, De la Quinta 3, Skutilová 3, Salačová 1 – Ovsíková 23, Pochobradská 14, Stará 9, Kysilková 9, Čepelková 9, Rosenbaumová 8, Bičišťová 2, Zavázalová 2, Bartáková 1. TH: 20/12 – 13/10. Trojky: 3:5.

Lvice měly fantastický nástup, ve druhé čtvrtině vedly už 35:16. ,,Oba týmy šetřily největší opory, to ale náš výkon nijak nesnižuje,“ podotkl po vítězném duelu hradecký kouč Miroslav Volejník. Východočešky se opíraly především o přesnou střelbu Ovsíkové. ,,Za jedenáct minut dala šestnáct z pětadvaceti bodů. To bylo pro další vývoj klíčové. Soupeř se sice před poločasem dotáhl, ale ve druhé půli jsme zase zabrali a bez problémů utkání dotáhli do zdárného konce,“ liboval si Volejník. Pondělní střetnutí s Prešovem bylo prý o mnoho těžší. ,,Byl to úplně jiný zápas. Hrálo se za perfektní divácké atmosféry, padlo sedmnáct trojek a holky to ke všemu dokázaly zvládnout v koncovce. Muselo se to líbit, podobné duely nám jenom prospějí,“ doplnil hradecký kouč.

Na svém kontě mají lvice tři vítězství a jednu porážku. O postupových šancích se však Volejníkovi příliš hovořit nechtělo. ,,Pořád tuto soutěž bereme jako doplňkovou. Můžeme se konfrontovat i s celky ze zahraničí. Mladší hráčky tak získají cenné zkušenosti. Před sebou máme ještě tři těžké duely, pak se uvidí.“
BK Kara Trutnov – BK PU Bemaco Prešov 85:97 (17:20, 42:55, 64:76). Body: Záplatová 20, Mišurová 14, Kušlitová a Šnajdrová 12, Věchtová 10, Bělohoubková a Vacková 6, Komžíková 5 - Ciappinaová 35, Risperová 21, Pindrochová a Wirthová 12, J. Vacková 11, Zentková 6. Rozhodčí: Hruša, Lukeš. Fauly: 13:15. 5 osobních chyb: 0:1 (37. Ciappinaová). Trojky: 11:13. Trestné hody: 12/10 – 11/8. Diváků: 450.

Na zajímavé zápasy mají letos v Trutnově štěstí. Nejinak tomu bylo v úterním nevšedním klání proti slovenskému Prešovu. Náboj měl duel již před svým začátkem, vždyť šlo o reprízu loňského finále Středoevropské ligy! Málokdo asi čekal, v jakou přestřelku se střetnutí strhne. Úvodní čtvrtina ještě probíhala v klidném duchu, druhá část ale skončila výsledkem 25:35.

Mohla za to především trojková smršť, kterou oba týmy zahájily a pokračovaly v ní do závěru utkání. Však považte, na trojky skončil duel 11:13! Mišurová se Záplatovou si připsaly po čtyřech, hrdinkou utkání ale byla hostující Belgičanka Ciappinaová, která z dálky mířila přesně devětkrát!
Jestli si někdo myslel, že Slovenky přijedou po pondělní porážce v Hradci Králové psychicky i fyzicky unavené, šeredně se spletl. Loňské finalistky předvedly obdivuhodný výkon a zaslouženě si z Krkonoš odvezly dva body za vítězství 85:97.