V neděli je v Excelsior ŽBL na programu východočeské derby. Trutnov se představí na domácí palubovce se Strakonicemi.

NE 16.00: BK Pliska Studánka Pardubice (10. místo, 7 bodů) – Sokol Hradec Králové (8. místo, 9 bodů).
Čtyři roky potila tílko pro Hradec, teď se mu postaví a chce ho porazit. Renáta Březinová ví, že pardubičtí příznivci koušou prohry s rivalským městem těžce…

„Větší motivace v této soutěži, než porazit Hradec, nemůže být. Základem případného úspěchu bude obrana podkošových hráček soupeře. Samozřejmě, že důležité bude podržet se v útoku,“ ví pardubická pivotka.
Její tým doplácí na velké výkyvy v průběhu zápasů. Vynikající pasáže střídá totální propad.

„Je to tím, že nás stále trápí zdravotní problémy. Není to tím, že bychom se na to vykašlaly, spíše nám vždy docházejí síly. Navíc naše dorostenky teprve sbírají ostruhy,“ podotýká Renáta Březinová.

Pro hradecké lvice je výhra v derby samozřejmostí. Mužstvo, které je zatím zastrčeno hluboko v dolní polovině tabulky, o ničem jiném nepřemýšlí. Prostě povinnost a především nutnost. „Jinou alternativu nebereme. Vím, že to asi nebude jednoduché utkání, ale máme papírově lepší mužstvo, což bychom měli na palubovce zúročit,“ říká před utkáním Miroslav Volejník, trenér Hradce.

Pro Volejníka má derby zvláštní náboj. V devadesátých letech byl koučem mužského týmu Pardubic. „I proto chci vyhrát,“ usmívá se hradecký lodivod, který bude postrádat zraněnou hvězdu Němcovou.
SO 17.30: Kara Trutnov (4. místo, 11 bodů) – BK Czech coald Aldast Strakonice (6. místo, 11 bodů).
Trochu ve stínu derby přivítá Trutnov soupeře ze Strakonic. Týmy mají v tabulce ŽBL stejný počet bodů a Východočešky věří, že rozhodující vliv bude mít domácí prostředí. (šp, zz, ot)