Sobotní televizní duel (vysílá ČT4) mezi basketbalistkami Slovanky Mladá Boleslav a Hradce Králové s největší pravděpodobností rozhodne o posledním postupujícím do nadstavbové skupiny A1. Ve hře o finálovou čtyřku jsou ještě Karlovy Vary. Ty by však musely v závěrečném utkání základní části porazit VŠ Praha a doufat v úspěch hradeckého družstva, s nímž mají lepší bilanci vzájemných utkání. Druhého východočeského zástupce z Trutnova čeká v Brně odveta s vicemistryněmi.

SO 10.30: Slovanka Mladá Boleslav (4. místo, 25 bodů) – Sokol Hradec Králové (5. místo, 25 bodů).

Středeční vzájemný duel by lvice asi nejraději vymazaly z paměti. Na soupeře jednoduše nestačily. Vysoká porážka 60:82 se rozhodně nečekala. „Doufám, že to bude úplně jiný zápas. Doma se nám letos nedaří, venku naopak vyhráváme. Těžko si vysvětlit, čím to je,“ krčí rameny hradecký kouč Miroslav Volejník. Vzápětí však určité vysvětlení podává: „Když prohráváme, z hlediště se ozývají negativní reakce a z úst některých jedinců kolikrát i hrubé výrazy. Holky to vnímají a psychicky je to sráží.“

K sobotnímu střetnutí přesto pesimisticky nevzhlíží. „Zázraky se stávají. Naděje na vítězství existuje, přestože v mladoboleslavské hale nastoupíme vůbec poprvé. Je to soupeřova pevnost. Vždyť tam kromě USK a Brna nikdo neuspěl. Výhoda je tedy jednoznačně na straně Slovanky. Ale každé utkání je jiné. Šance tady je, budeme bojovat,“ nevzdává se naděje na úspěch. „Musíme však výrazně přidat v agresivitě,“ zdůrazňuje.

SO 17.00: Frisco Sika Brno (1. místo, 34 bodů) – Kara Trutnov (3. místo, 28 bodů).

Jen osm hráček Kary v sobotu odjede do Brna k odvetě středečního souboje s lídrem (47:94). Dorostenky Rybová, Tothová a Záplatová budou pomáhat týmu v extralize staršího dorostu.

„Chceme hrát aktivně jako ve středečním utkání, ale vzhledem k tomu, že nás bude pouze osm, rotace hráček bude jiná, a tak určitě stejný celozápasový presing praktikovat nebudeme. Místo toho si raději vyzkoušíme některé taktické varianty a samozřejmě budeme chtít zůstat u rychlého protiútoku a aktivní obrany,“ sdělil trutnovský kouč Martin Petrovický.
PAVEL KRÁL, MICHAL BOGÁŇ