O sedmé příčce v Ženské basketbalové lize bude rozhodovat až třetí zápas. Na jihu Čech se totiž hradeckým lvicím sérii ukončit nepodařilo, Strakonicím podlehly 85:65. Vítěze tak definitivně určí až středeční utkání ve sportovní hale na Eliščině nábřeží, které začne v 18.30 hodin.

BK Strakonice - Sokol Hradec Králové 85:65 (22:19, 43:32, 66:46). Body: Uhrová 23, Reisingerová 21, Pospíšilová 19, Podskalská 8, Musilová 7, Linhartová 3, Baláková a Lukešová po 2 – Nováková 20, Urbanová 14, Kysilková 7, Bičišťová a Rosenbaumová po 6, Steffanová 4, Kohoutová, Pochobradská a Zavázalová po 2. Rozhodčí: Znamínko, Vondráček. TH: 20/15 – 11/6. Trojky: 4:3. Fauly: 16:21. Stav série: 1:1.

Zápas měl podobný průběh jako předchozí v Hradci Králové. S jediným, zato podstatným rozdílem. Po přestávce kralovaly na palubovce domácí basketbalistky. Po vyrovnané první čtvrtině utekly Jihočešky v 17. min. soupeřkám po trojce Pospíšilové na jedenáctibodový rozdíl (35:24). Ten si udržely i do konce poločasu. Hradecká odpověď však nepřišla. Strakonice během tří minut nastřílely dalších devět bodů (54:32) a utkání definitivně rozhodly.

Další výsledek – o 5. místo (2. z.): Valosun Brno – Karlovy Vary 94:89 (stav série 1:1).