Jen málokdo čekal porážku hradeckých basketbalistek na půdě nováčka z Pardubic. Ale stalo se. Domácí tým vyhrál 67:51. „Z naší strany to byl totální kolaps v útočné činnosti,“ mrzelo MIROSLAVA VOLEJNÍKA, kouče poražených Lvic.

Jak velké zklamání to pro vás je?
Určitě mě to mrzí. Byl to totální kolaps v útočné činnosti. Ze čtrnácti pokusů jsme nedali ani jednu trojku. Nedávali jsme vyložené šance zpod koše. Míče se nám několikrát vykutálely z obroučky. Holky navíc nedodržely pokyny, jak bránit. Domácí se chytly, daly několik trojek a byly v laufu. Každý rok prohrajeme podobný zápas u týmu, který je nováčkem. Je to prostě o psychice. V ničem jiném to není. Doufám, že se z toho otřepeme.
Nechyběla hráčkám také potřebná bojovnost?
Když vás doma diváci ženou a nebo vedete, tak je to něco jiného. Opak je když se nedaří. Nechci říct, že družstvo nebojovalo, ale určitě je v jeho silách větší bojovnost. Když se nedaří, bojovnost není taková, jaká by měla být. Mezi tím je rovnítko. Můžete mančaft bičovat jak chcete, ale když to nejde, hlavně v útočné fázi, tak je to pak těžké.
Před utkáním jste byli favoritem. Nemohlo určitou roli sehrát menší podcenění?
Myslím, že ne. Už před sezonou jsem řekl, že Studánka někomu doma body vezme. Navíc tam je dobrá divácká kulisa. Každý tým tam hraje prakticky poprvé v životě. Bohužel to sedlo na nás. Hráčky jsme upozorňovali, že to nebude jednoduché, že si na nás domácí budou brousit zuby. V přípravě jsme rozhodně nic nepodcenili.
Kdyby byla na palubovce zkušená Eva Horáková, byl by váš výkon lepší?
To rozhodně. Když se podíváte na zápasy, v nichž hrála, tak dala okolo patnácti bodů nebo doskočila mraky míčů. Je to pro nás nepostradatelná hráčka. Navíc byla nemocná i další pivotka Pochobradská. Rosenbaumové zápas moc nevyšel, tak tmusela zaskakovat také Steffanová. Samozřejmě kdyby byly k dispozici Horáková s Pochobradskou, mohli bychom jít do rotace čtyř pěti podkošových hráček a domácí pivotky by nám nedaly tolik bodů včetně Březinové. Nicméně Eva chybí, to je zřejmé.