„Očekávám, že to bude úplně jiné utkání, než jsme sehráli doma. Otázkou je, v jaké sestavě německý tým nastoupí, protože ve svém kádru provedl několik změn. Třeba k předchozímu duelu do Prešova přicestoval jen se sedmi hráčkami,“ uvedl hradecký trenér Miroslav Volejník, který do Německa z důvodu nemoci nepojede.

„Od minulého čtvrtka jsem ve stavu nemocných, musím to vyležet,“ vysvětlil kouč. Družstvo tak povede asistent Jan Faltýnek.

Se zdravotními problémy se potýkají i některé hráčky. „Pro nemoc nám budou chybět Steffanová a Bartáková, Horáková je zraněná a Pochobradská se teprve vrací do hry po čtrnácti dnech,“ řekl Volejník, který si je vědom, že výkon jeho týmu může ovlivnit i dlouhá cesta.

„Samozřejmě dlouhé cestování může mít vliv a také povrch. V Německu se totiž hraje na linu, na to my nejsme vůbec zvyklí. Nic to ale nemění na tom, že chceme potvrdit výborné výsledky, které v této soutěži máme a dokážeme uspět,“ dodal Miroslav Volejník.

Ve druhém duelu se dnes utkají VŠ Praha a Prešov.

Zbývající program – 9. kolo, 12. ledna: Hradec Králové – VŠ Praha, Prešov – Trutnov. 10. kolo, 19. ledna: Trutnov – Hradec Králové, VŠ Praha – Wasserburg. (jt)