Posilu jako hrom získaly do svých řad basketbalistky Hradce Králové. Klubu se na dva roky upsala jedna z nejlepších českých pivotmanek MICHALA HARTIGOVÁ, která v předchozích dvou sezonách oblékala dres Trutnova.

Překvapila vás hradecká nabídka?
Hradec o mě projevil zájem už před sezonou. Teď se jednání obnovila. Smlouvu jsem podepsala na dva roky.

Rozhodovala jste se dlouho?
Měla jsem čas na rozmyšlenou. Vyhodnotila jsem to jako nejlepší možné řešení.

Do Trutnova jste zamířila v šestnácti právě z Hradce Králové…
To už je opravdu dávno. S Trutnovem jsem začínala trénovat už v patnácti. Přišlo mi automatické, že jsem tam posléze přestoupila. Tehdy jsem to vůbec nebrala jako odchod do týmu východočeského rivala. Trutnov hrál ligu, Hradec ne. Člověk to pocítil až při vzájemných zápasech v následujících sezonách. Derby měla vždycky veliký náboj.

V Trutnově jste s přestávkou strávila dlouhých sedm let…
Vzpomínat budu jen v dobrém. Poprvé jsem tam nakoukla do ligy a získávala cenné zkušenosti. Vždycky tam byla bezva parta a fantastičtí fanoušci. To ze srdíčka nelze vymazat.

Bronzové časy asi rovněž ne, že?
Bronzy mám čtyři a také jedno stříbro. V letošní sezoně si třetí příčky cením strašně moc. Velmi jsme se na ni nadřely. Samozřejmě nelze opomenout vítězství ve Středoevropském poháru. To byl obrovský úspěch.

Po Erice Dobrovičové jste historicky druhou nejlepší střelkyní Trutnova (Hartigová dala 2330 bodů – pozn. red.). Čekala jste, že se vám v tomhle klubu bude tolik dařit?
Na rovinu říkám, že ne.

Má na tom zásluhu i legendární Dobrovičová?
Hrát po jejím boku bylo moc poučné. Získala jsem velmi cenné zkušenosti.

Zpátky k Hradci. Co soudíte o síle současného kádru?
Hradec má velmi mladý tým. Snaží se o rychlý basketbal. V letošní sezoně jsme s ním odehrály vyrovnané zápasy. Je to pro mě nová výzva. Těším se.

Počítá se, že s vaším příchodem výrazně vzroste síla pod košem…
Doufám, že se mi bude dařit. Nová sezona je ještě daleko. Je potřeba se s týmem nejprve pořádně sžít.

Vyloučen není návrat Evy Horákové-Němcové. Viděla byste ji ráda v týmu?
Bylo by to fajn. Než se Eva zranila, všem jasně ukázala, že ze svého umění nic neztratila.

Figurujete v širším výběru pro mistrovství světa, které se na přelomu září a října uskuteční v České republice. Bude těžké prosadit se do závěrečné nominace?
Konkurence mezi pivotkami je obrovská. Bude to určitě těžší než v letech minulých. Poperu se o to. Uvidíme, jak to dopadne.

Příprava odstartuje regeneračním pobytem v Lázních Bělohrad. Těšíte se?
Určitě to bude příjemné zpestření. Sezona byla dlouhá, každopádně nám to dodá před různými soustředěními patřičnou svěžest a energii.
VIZITKA

Narozena: 14. 11. 1983
Stav: svobodná
Výška: 192 cm
Váha: 75 kg
Post: pivot
Přezdívka: Hary
Největší úspěchy: mistryně Evropy, účastnice dvou olympijských her a mistrovství světa, vítězka Středoevropského poháru, v lize posbírala všechny druhy medailí, v Trutnově je historicky druhou nejlepší střelkyní klubu
Předchozí působiště: Hradec Králové, Trutnov, Gambrinus Brno, USK Praha, Trutnov
ŘEKLI O NÍ
„Míša pro nás bude obrovským přínosem. Je komplexní hráčkou. Její přednosti nespočívají pouze v doskakování. Umí vystřelit z jakékoliv pozici, má přehled ve hře. Myslím, že má rovněž velkou šanci probojovat se do závěrečné nominace na mistrovství světa. Dvakrát startovala na olympijských hrách, její zkušenosti by se mohly hodit.“
Miroslav Volejník, trenér a manažer Sokola Hradec Králové
„Míša je pohodová, příjemná mladá žena s milým vystupováním a poctivým přístupem k basketbalu. Sluší se jí poděkovat za vše, co pro trutnovský basketbal během tolika let udělala. Mrzí nás, že v Trutnově pokračovat nebude, ale situaci jsme si probrali na rovinu a zůstáváme i nadále přátelé.“
Jan Braun, manažer Kary Trutnov