S jasným úkolem ve středu cestují hradečtí basketbalisté do Prostějova - nepřipustit nějaké komplikace a přivézt postup na Final 8 v rámci Hyundai Českého poháru.

Před týdnem totiž na domácí palubovce v prvním osmifinálovém utkání porazili celek BK Olomoucko rozdílem devětatřiceti bodů (102:63).

A jelikož o postupujícímna finálový turnaj rozhoduje celkové skóre ze dvou utkání, měla by být odveta už pouze formalitou.

Královští sokoli sice půjdou do středečního duelu, který začíná úderem osmnácté hodiny, s výrazným náskokem, ovšem také oslabeni. Nastoupit by neměl Nemanja Barač, jenž má z prvního pohárového osmifinále s Olomouckem zlomený nos. Nejistý start je také u kapitána mužstva Ondřeje Peterky. Ten si pro změnu v posledním ligovém utkání doma s Kolínem poranil ruku.

Nicméně náskok Východočechů z prvního mače je tak velký, že by o postupujícím nemělo být pochyb a k vidění bude zřejmě poklidný zápas. Osou Hradce bude jako vždy trio Stamenkovič, Lošonský, Sedmák, které jistě doplní zbytek týmu a společně půjdou za vytouženým postupem do Final 8.

Hanácký celek se v letošní sezoně trápí, v Kooperativa NBL vyhrál prozatím pouze tři zápasy. V úvodním pohárovém osmifinále v Hradci mu chyběli klíčoví hráči František Váňa a Nemanja Bezbradica. Srbský pivot už tentokrát nastoupí, je nejlepším skórerem týmu, když průměrně zapisuje 17,6 bodů na zápas.

Olomoucko před několika dny získalo také jednu posilu. Tou je americký pivot Jalen Henry, jenž hrál naposledy za portugalský Sporting Lisabon. Zasáhl již do víkendového ligového zápasu ve Svitavách, v němž za třicet minut zapsal sedm bodů, tři doskoky a pět asistencí.

Odvetný duel by tedy měl být podstatně vyrovnanější než ten první. „Do zápasu půjdeme s velkým bodovým náskokem z prvního utkání. To ovšem neznamená, že budeme hrát na půl plynu. Jelikož je naše sestava trochu okleštěná, dostane příležitost naše lavička a ta musí předvést, že si zaslouží minuty i v těžších střetnutích,“ říká Lukáš Rovenský, asistent hradeckého trenéra.

Jak už bylo zmíněno, lepší z tohoto dvojzápasu se bude moct těšit, že si zahraje na finálovém turnaji Hyundai Českého poháru. Ten se uskuteční od 10. do 14. února v Nymburku.