A právě dlouhodobý tuzemský gigant, který má na svém kontě už sedmdesát (!) ligových výher za sebou, přijede ve středu večer do Hradce Králové, kde si to od 19 hodin rozdá s domácím týmem Královských sokolů. Jedná se o dohrávku devátého kola Kooperativa Národní basketbalové ligy, kterou hostí hala v Třebši.

Hvězdný středočeský celek v České republice nemá konkurenci a sbírá jedno vítězství za druhým, navíc se mu velmi daří i na evropské scéně v prestižní Lize mistrů.

To Hradečtí si musí vážit každého úspěšného výsledku v nejvyšší soutěži. V aktuálním ročníku se už třikrát radovali z výhry a v dvanáctičlenném pelotonu jsou na devátém místě.

Zdá se, že předsezonní prohlášení o tom, že nechtějí opakovat loňskou sezonu, kdy skončili poslední a příslušnost mezi elitou si museli zajistit v baráži, by nemuselo být úplně nereálné. Tedy prozatím je k tomu velmi dobře našlápnuto.

Od Královských sokolů sev utkání s gigantem zázraky nečekají, mohou jen překvapit. Rozhodně se však pokusí uhrát co nejlepší výsledek, což se nyní podařilo mužstvům USK Praha (80:90)a NH Ostrava (81:95).

„Nymburk v posledních dvou zápasech nevypadal úplně přesvědčivě bez svého nejlepšího hráče Jaromíra Bohačíka. I přesto je to nejlepší tým v lize s nabitým kádrem a skvělým herním systémem. My před domácím publikem budeme určitě chtít předvést bojovný výkon a pokusíme se několikanásobného mistra potrápit,“ uvedl na klubovém webu Lubomír Peterka, kouč královéhradeckého celku.

Pro trenéra Východočechů bude duel nesmírně pikantní. V dresu soupeře totiž válí jeho syn Martin a na druhé straně je jedním z tahounů sokolů druhý syn Ondřej. Půjde tedy o prestižní rodinný souboj.