Na úvod znovu Nymburk

To nejtěžší hned na začátku. Pro pardubické dlouhány nic nového. S českým gigantem totiž už rozjížděli základní část. A zatímco v říjnu byli kompletní tak dnes jim v pět odpoledne budou chybět zranění Půlpán, Pavlovič a Nečas. „Momentálně se nenacházíme v nejlepším rozpoložení. Nehrajeme sice špatně, ale bohužel nás trápí hodně zranění a s tím související velká únava. Menší rotací hráčů jsme přišli o výhry v Levicích a v Děčíně. Jelikož nás hned v pondělí čeká odvetné čtvrtfinálové utkání o postup v Alpe Adria Cupu, dostanou v Nymburce více příležitostí mladí hráči,“ slibuje pardubický asistent Adam Konvalinka.

Ilustrační foto
Hráli jsme týmově, potěšilo novice Haladu

Tuři mocně touží po odplatě

Za posledních jedenáct utkání prohráli Dekstone Tuři pouze jediné - na pražské Folimance. A právě s celkem USK Praha otevřou nadstavbové boje. Je nabíledni, že by rádi zúročili aktuální formu a soupeři odvedli předešlý nezdar i s úroky. „Hrajeme doma a jsme odhodláni předvést o poznání lepší výkon. K tomu budeme potřebovat zvýšit tlak na rozehrávače Sehnala s Applebym, dále musíme odříznout od míče střelce Mareše s Maričem a pod košem se fyzicky popasovat s Proletou a Stevanovičem. Věřím, že předvedeme agresivní výkon plný energie,“ uvedl trenér Turů Lukáš Pivoda, jenž bude postrádat dvojici O'Brien - Svoboda. Hraje se dnes od 20 hodin.

Hradečtí začnou s Brnem

Deváté místo po základní části, první ve čtyřčlenné skupině A2, drží v nejvyšší soutěži basketbalisté Hradce Králové. Královští sokoli otevřou nadstavbu dnešním domácím duelem s posledním Brnem, které ve středu porazili (98:82). „V minulém utkání jsme výborně bránili, díky čemuž jsme se i lehčeji prosazovali na útočné polovině. Věřím, že kluci na to navážou a půjdou si směle pro vítězství,“ řekl trenér Lubomír Peterka. Utkání začíná v Třebši v 18.30 hodin.

Klára Drbohlavová (č. 14) odehrála proti USK Praha výborné utkání a zasloužila si cenu pro nejlepší domácí hráčku.
Lvice s přehledem zvítězily, Trutnov naopak padl