Vypadá to, že hradecký mužský basketbal se po malých krůčcích postupně dere vzhůru. Chcete důkaz? Posuďte sami. Královští sokoli nejprve postoupili do nejvyšší soutěže, v premiérové sezoně mezi tuzemskou smetánkou byli ještě za otloukánka, ale v té následující nedokončené už okupovali deváté či desáté místo. A zdá se, že v probíhající třetí sezoně by to klidně mohlo být zase o fous lepší. Po osmi odehraných utkáních mají svěřenci kouče Lubomíra Peterky na svém kontě tři výhry a co hlavně: premiérově dokázali porazit oba velké rivaly z východu Čech – Svitavy a Pardubice!

Právě soka z města perníku zdolali ve středu doma 75:73.

„Porazili jsme špičkový tým. I když je to jen o koš, tak jsme po většinu utkání vedli. Těžko bych někoho vypíchnul, protože bojovali všichni kluci. Když to někomu zrovna nešlo, zaskočil druhý. Byl to kolektivní výkon. Jako vždy nás samozřejmě dobře dirigoval Stamenkovič. Týmovým pojetím a nadšením jsme si to vybojovali. Je to důležité vítězství,“ konstatoval po středečním utkání s pardubickou Beksou Lubomír Peterka, rozradostněný trenér hradeckého celku.

Povzbudivý je také fakt, že Sokoli po delším čase konečně zase zvládli vyrovnanou koncovku, předtím se jim to třikrát nepodařilo (Děčín 79:83, Ústí n. L. 75:76, Kolín 93:95).

Derby se hraje i v ženské lize

Další atraktivní regionální bitva je tu. Muže tentokrát vystřídá něžnější pohlaví. V sobotu čeká restart nejvyšší ženské soutěže Renomia ŽBL oba týmy z regionu a rovnou půjdou proti sobě. Hradecké Lvice od 14.30 hodin přivítají trutnovskou Lokomotivu.

„Byl to derby zápas s nábojem a jsem velmi rád, že jsme ho zvládli, hlavně tu koncovku, byť trochu se štěstím. Soupeř měl poslední střelu, kterou kdyby proměnil, tak vyhrál. Nicméně Nemanja Barač dobře skákal na střílejícího hráče. Je to super, konečně zápas, který jsme zvládli. Jsem nesmírně rád, že jsme všichni podali výborný výkon. Teď je potřeba se z toho odrazit do dalších zápasů, abychom měli zdravé sebevědomí a přetavili to v další úspěchy. Dobře jsme potrénovali za poslední tři týdny, i když byla ta pauza. Jsem rád, že to dobře dopadlo a máme třetí vítězství na kontě,“ radoval se pivot Peter Sedmák, autor patnácti bodů.

Další duel čeká na Hradec již v sobotu, kdy od 17.30 hodin přivítá v třebešské hale několikanásobného tuzemského šampiona z Nymburka.