Královští sokoli se v této sezoně potkali s Hanáky celkem třikrát, dvakrát jednoznačně zvítězili, avšak poslední vzájemné měření sil dopadlo lépe pro soupeře. Bylo to před deseti dny v rámci osmifinálové odvety Českého poháru, kdy už bylo o postupujícím prakticky dopředu rozhodnuto.

Olomoucko má v lize pouhé tří výhry, zatímco Hradečtí osm. Ale nutno říct, že hra hanáckého týmu se v posledních zápasech zlepšila a i s těžkými soupeři odehrál vyrovnané duely. Jeho ústřední trio Pekárek, Váňa, Bezbradica je po různých výpadcích, ať už z důvodu zranění či odpočinku, zpět ve hře. Proto svěřence kouče Lubomíra Peterky rozhodně nečeká jednoduché utkání.

Basket Brno vs. Dekstone Tuři Svitavy.
Beksa a Tuři o elitní šestku. Sokoli už jen o vylepšení pozice před nadstavbou

„Čeká nás zdánlivě snadný soupeř, ale je potřeba ho nepodcenit. Musíme se vyvarovat ztrát a jednoduchých košů soupeře. A pořádně vyztužit svou obranu. Do skupiny A2 je každé vítězství důležité. V případě výhry máme také stále šanci na konečné sedmé místo po základní části, což by bylo historicky nejlepším umístěním v této fázi soutěže,“ říká Lukáš Rovenský, asistent kouče Královských sokolů.

„Musíme nastoupit koncentrovaní hned od začátku utkání a pohlídat si střelce Váňu s Pekárkem. Naším cílem bude vytvořit si dostatečný bodový náskok, abychom mohli hrát ve větší rotaci a nechali odpočinout před pohárem naše stěžejní hráče,“ dodává Rovenský.