Dva týmy basketbalistů z měst na Labi se střetly v rámci osmnáctého kola Kooperativa NBL.Na palubovku posledního Kolína zavítal Hradec Králové.

Ten ve středečním pohárovém utkání šetřil některé hráče kvůli drobným zraněním, ovšem tentokrát už byl v plné palbě. V úvodu to bylo znát, ale postupně převzal otěže zápasu domácí celek a ve druhém poločase už hosty do vedení nepustil.

Sokoli jsou po porážce 74:87 i nadále devátí, ale za nimi se srovnala smečka pronásledovatelů (Brno, Kolín, Ostrava). Všichni tři mají už jen o jednu výhru méně.

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, neboť Kolín odehrál ve středu dobrý pohárový zápas s Děčínem. Takže se dalo předpokládat, že bude nabuzený,“ tušil trenér hradeckého týmu Lubomír Peterka. Jeho svěřenci v úvodu nadšení soupeře otupili devítibodovým vedením. Jenže to jim nevydrželo dlouho. Už na konci úvodní části byl rozdíl ve skóre jen čtyřbodový. V dalším průběhu střetnutí se misky vah začaly otáčet na stranu středočeského soupeře.

„Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, ale mrzí mě, že jsme spoustou ztrát dovolili Kolínu se dotáhnout na nerozhodný výsledek v poločase. Myslím si, že tam začaly naše problémy,“ hledal kouč Kingspanu klíčové pasáže porážky. „Nezachytili jsme vstup do třetí čtvrtiny, domácí hráči se uklidnili a my jsme od té doby jenom dotahovali. Neproměnili jsme spoustu jasných situací, dostali jsme tři technické chyby. Kolín vyhrál zaslouženě,“ dodal zklamaný Peterka.

Podobně o nepříjemné porážce s posledním týmem tabulky hovořil i srbský rozehrávač Královských sokolů. „Tušili jsme, co nás v Kolíně může čekat. Utkání jsme začali velmi dobře. Postupně jsme ale ztratili pozornost. Nedařilo se nám změnit hru. K tomu se přidalo mnoho ztrát míčů i ztráta naší herní energie,“ uvedl Pedja Stamenkovič.

Za Hradec Králové odehrál své premiérové minuty šestadvacetiletý Jan Koloničný (208 centimetrů vysoký podkošový hráč), který posílil tým v pátek z NH Ostrava. Do střeleckých statistik se však nedokázal zapsat.

Celek z města pod Bílou věží v roce 2020 prohrál všechny tři zápasy, z toho dva v nejvyšší soutěži a jeden v Českém poháru, ze kterého vypadl v osmifinále. Chuť si spravit prvním novoročním vítězstvím budou moct hned ve středu, kdy je v devatenáctém kole KNBL čeká doma osmý Děčín. Utkánív třebešské sportovní hale startuje v 17.30 hodin.

Další zápasy Hradce Králové
Kingspan Královští sokoli HK – Děčín (středa 15. ledna, 17.30)
Nymburk – Kingspan Královští sokoli HK (sobota 18. ledna, 17.00)
Kingspan Královští sokoli HK – Ostrava (sobota 25. ledna, 18.00)
Brno – Kingspan Královští sokoli HK (středa 29. ledna, 20.00)