Ta byla přerušena ve čtvrtek 12. března a o šest dnů později na základě doporučení klubů ukončena. Šlo už „jenom“ o to, zda bude vyhlášeno konečné pořadí a ke kterému datu.

Rezultát z jednání basketbalové vrchnosti je nakonec tento: nejvyšší soutěž vyhlašuje pořadí na prvních třech místech po základní čísti, tedy po dvaadvaceti odehraných kolech (1. Era Basketball Nymburk, 2. BK Opava,3. Dekstone Tuři Svitavy), baráž se nehraje, žádný tým nesestoupí a liga nebude ani rozšířena o případné zájemce z „prvoligových vod“.

„Mistr Kooperativa NBL nebyl vyhlášen, byl udělen titul „vítěz po základní části“. Výbor přijal doporučení Asociace ligových klubů a celková tabulka tedy skončila po základní části. Příští ročník bude pokračovats dvanácti celky. Neuvažovalo se o udělení divoké karty na případné rozšíření,“ vyjádřil se předseda Asociace ligových klubů Tomáš Kotrč.

Královským sokolům zůstane v dějinách zapsánopo základní části deváté místo. Nutno říct, že je to spravedlivé vyjádření jejich výkonnosti v této sezoně, neboť v nadstavbové skupině A2 figuroval hradecký celek po pěti odehraných kolech rovněž na deváté příčce.Pak už byla soutěž přerušena a následně ukončena.