Nejlepší střelkyní zápasu byla patnáctiletá rozehrávačka Hradce Dominika Paurová, jež stejně jako její spoluhráčka Matušková zaznamenala 18 bodů. Hned osm Lvic se v utkání prosadilo dvouciferným počtem bodů, na straně poražených se to samé podařilo Rylichové (14), Ježkové a Potočkové.

BK Loko Trutnov - Sokol Hradec Králové 59:128 (11:32, 23:68, 39:100).
Body: Rylichová 14, Ježková 12. Potočková 10, Hajnová 7, Hrabětová 6, Králová 4, Finková 3, Šípová 2 – Matoušková a Paurová 18, Fišerová 15, Levínská, Marečková a Vojtíková 13, Cuperková 11, Šotolová 10, Bolardtová 8, Effangová 7, Vlčková 2. Fauly: 19:12. Trestné hody: 9/6 – 16/13. Doskoky: 30:54. Trojky: 5:13. Hráno bez diváků.

Duel se jednoznačně odvíjel od samotného začátku. Jen za první čtvrtinu domácí hráčky nabraly ztrátu jednadvaceti bodů a za poločas jich inkasovaly 68! Lvice za tu dobu proměnily 8 trojek, celkem v utkání dokonce třináct, což je rekord probíhajícího ročníku nejvyšší domácí soutěže.

Zmar Lokomotivy pokračoval i po přestávce a už na konci třetí desetiminutovky měly soupeřky na kontě sto bodů. Snad jen závěrečná čtvrtina snesla ze strany Trutnova přísnější měřítko, to už ale trenéři Hradce výrazně točili sestavou a vyrovnávali věkový průměr obou družstev.

V příštím duelu čeká doma Lokomotivu tabulkový soused z Ostravy, pokud ale tým kouče Martiška diametrálně nezlepší svůj přístup k utkání a následný výkon celého družstva, nebude moci pomýšlet na vítězství ani tam. 

Ohlasy trenérů

Michal Martišek, BK Loko Trutnov: „Dostali jsme další facku. Doufám, že už nás probere. Náš výkon v prvním poločase byl až ostudný, který rozhodně nepatří na palubovky ŽBL. Nelze to již omlouvat věkem nebo nezkušeností. To byly absolutně základní, elementární věci. Úplně jsme selhávali v základních individuálních činnostech jednotlivce. Potřebujeme se rychle srovnat a podávat minimálně takové výkony, jaké předvádíme na tréninku. Dnes jsem svoje družstvo skutečně nepoznával.“

Miroslav Volejník, Sokol Hradec Králové: „Utkání jsme rozhodli hned na začátku, kdy jsme se rychle dostali do vedení. Prakticky v každé čtvrtině jsme nastříleli 32 bodů. Měli jsme velmi dobré procento střelby, vysokou úspěšnost trojek. Jsem rád, že si zahrála celá lavička i mladé hráčky. Ve druhém poločase jsme sestavu prostřídali, obrana se trochu zhoršila, ale celkově to byl z naší strany naprosto pohodový zápas.“