Čtvrteční utkání bylo ze všech čtyř možná nejvíc napínavé. Jak se říká: „každý chvilku tahal pilku“. Neboli v překladu to znamená, že oba týmy byly v určitých fázích na koni. Ale vedení ani jednoho nedosahovalo více než desetibodového rozdílu, takže pořád bylo o co hrát a o dramatickou zápletku nebyla nouze. V závěru byly však přece jen šťastnější Lvice.

„V první řadě bych chtěla říct, že jsme opravdu šťastní, že série končí, protože zápasy byly hrané z obou stran na 100% a všechny hráčky do toho daly to, co mohly. Nás a určitě i soupeře to stálo mnoho sil a páté utkání už by bylo hodně o morálu. Toto střetnutí bylo nejméně pěkné z těch všech. My jsme nebyly v komfortní zóně v útočné aktivitě, padalo nám to asi nejméně ze všech utkání. Takže bych k tomu řekla, že to byl tvrdě vybojovaný zápas,“ hodnotila 4. duel i sérii Romana Ptáčková, trenérka Hradce.

Kooperativa NBL - nadstavbová skupina A2: Královští sokoli Hradec Králové - BK Armex Děčín.
Do Hradce dojeli, do Děčína si ale vítězství nedovezli

„Byl to morální výkon od začátku až do konce, od první čtvrtiny to bolelo, protože jsme hrály tolik vypjatých zápasů v tak krátkém čase. Musely jsme se strašně hecnout a dát do toho všechno. Ale mám strašnou radost. Myslím si, že rozhodla bojovnost pod košem,“ uvedla pivotka Lvic Klára Marečková, která zaznamenala ceněný „double – double“ za 21 bodů a 12 doskoků.

„Po zápase byla eurofie. Jsme šťastné, že jsme konečně v tom finále. V této sezoně je to maximum, čeho jsme mohly dosáhnout, takže jsme maximálně spokojené. Před zápasem jsme si řekly, že to nesmí být jako minule, kdy jsme v Brně prohrávaly hned od začátku a pak jsme celý zápas dotahovaly. Vzaly jsme si z toho ponaučení a docela to plnily. I když to nebylo takové jako v Hradci, jak jsme si to představovaly, ale je to venkovní zápas a to je vždycky těžší, než hrát doma,“ pronesla Kristýna Čuperková, autorka šestnácti hradeckých bodů.

Semifinále - 4. zápas: BK Žabiny Brno – TJ Sokol Hradec Králové 66:71 (16:20, 36:35, 53:57). Body: Stoupalová 17, Adamcová 12, Vacková 9, Křivánková 8, Šoukalová 7, Hamzová 6, Vondráčková 3, Galíčková 2, Kopecká 2 – Marečková 21 (12 doskoků), Čuperková 16, Effangová 15, Vojtíková 6, Klaudová 6, Fišerová 4, Šotolová 3. Rozhodčí: Blahout, Kapaňa, Kovačovič. Trojky: 5:4. Trestné hody: 13/11 – 15/13. Doskoky: 37:38. Fauly: 19:19. Bez diváků. Konečný stav série: 1:3, do finále postupuje Hradec Králové.