Češky i s hradeckými Lvicemi Renátou Březinovou a Michaelou Matuškovou se budou chtít u Baltského moře přiblížit postupu. V cestě jim však stojí vedle soupeřů i nepříjemnosti. Tou hlavní je situace s hráčským kádrem. Již dříve se musely kvůli koronaviru či zranění omluvit některé opory. Těsně před odletem vypadla z nominace čtveřice Veronika Šípová, Veronika Voráčková, Tereza Vyoralová (vš. USK Praha) a Klára Pochobradská (Firenze/ Itálie). Přibyla naopak chomutovská Michaela Krejzová.

„Původně mělo jet patnáct až šestnáct hráček, aby se dala rozložit zátěž a měli jsme pojistku v případě zranění, ale koronavirová situace všechno zkomplikovala, takže nakonec odcestovalo pouze dvanáct holek,“ uvedl na webu ČBF Simon Bytel, vedoucí českého týmu.

Ilustrační fotografie.
V kádru reprezentačního týmu figurují i dvě Lvice

Hned po příjezdu na hotel, který je uzavřen pouze pro účely kvalifikační bubliny, absolvovaly basketbalistky další test na Covid-19, jenž byl pro některé z nich už pátý za posledních deset dní!

„Báli jsme se, jak dlouho budeme čekat na výsledky, ale naštěstí vše proběhlo relativně hladce a v úterý ráno jsme měli od všech členů týmu negativní výsledek,“ sdělil Bytel pozitivní zprávu.

Nároďák měl pak dopoledne na programu lehké protažení po náročném cestování a odpoledne přišel na řadu úvodní trénink v zápasové hale Elektrum Olympic Center, kde už naplno začala příprava na páteční a nedělní střetnutí.

Složení českého výběru: Beáta Adamcová, Natálie Stoupalová (obě Žabiny Brno), Lenka Bartáková, Barbora Holubová, Eliška Mircová (všechny Slavia Praha), Sarah Beránková (KP Brno), Renáta Březinová, Michaela Matušková (obě Sokol Hradec Králové), Kateřina Elhotová (USK Praha), Julia Reisingerová (Girona/Španělsko), Petra Záplatová (Toruň/Polsko), Michaela Krejzová (Chomutov).

Miroslav Volejník.
Volejník: Obávám se, že na testování před každým duelem kluby nebudou mít

Kvalifikační skupina D:

1. Česko 2 2 0 122:111 4
2. Rumunsko 2 1 1 129:115 3
3. Itálie 2 1 1 134:134 3
4. Dánsko 2 0 2 127:152 2