Sokol Hradec Králové – Basket Slovanka 77:72 po prodl. (18:20, 36:39, 44:51, 65:65). Body: Steffanová 13, Urbanová a Březinová po 12, Ovsíková 10, Komžíková 9, Nováková 8, Pochobradská 5, Věchtová 4, Bartáková a Rosenbaumová po 2, Zavázalová – Pospíšilová a L. Šípová po 18, Dřevová 13, Rákosníková 7, Novotná 6, Koubová 4, Nezdařilová a Filařová po 3, Váňová, Nováková. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko. Trestné hody: 14/13 – 35/23. Trojky: 8:5. Fauly: 25:16. Pět os. chyb: 0:1 (39. Nezdařilová). Diváků: 573. Nejlepší hráčka: Lenka Šípová (Basket Slovanka).

Sokolky prakticky po celý zápas dotahovaly náskok soupeře. Do vedení se dostaly pouze v 11. min. po úspěšné trojce Steffanové (21:20). V závěrečné čtvrtině to však s jejich nadějemi na vítězství vypadalo velmi špatně, Slovanka šest minut před koncem vedla desetibodovým rozdílem 49:59.

„Už jsem pomalu přestával věřit v obrat,“ přiznal hradecký kouč Miroslav Volejník. „Pomohl nám přechod na zónovou obranu. Díky ní jsme to dotáhli do prodloužení,“ doplnil. V pětiminutovém nastavení položil soupeře na lopatky přesný trojkový pokus Březinové.

BK Tábor – Kara Trutnov 87:82 po prodl. (10:25, 34:41, 55:55, 72:72). Body: Nováková 19, Emmelová 15, Kuthanová 14, Vodrážková 12, Kolářová 10, Vorlová 6, Kotlanová 5, Nečásková 4, J. Křížová 2 – Hartigová 20, Mišurová 18, Hindráková 15, Křížová 13, Štěpánová 12, Koďousková 4. Rozhodčí: Vyklický, Heinrich. Fauly: 15:15. TH: 13/12 – 13/11. Trojky: 11:5. 5 osobních chyb: 1:0 (45. Vodrážková). Diváků: 164. Nejlepší hráčka: Nováková (Tábor).

Jak začal sobotní zápas pro trutnovský tým pohádkově, tak končil hororově. Hostující hráčky vstoupily do utkání vedením 15:0. V poslední sekundě řádné hrací doby je připravila o výhru Kuthanová a v prodloužení bylo dílo zkázy dokonáno.

Byť trutnovský favorit nastoupil v okleštěné sestavě bez tří hráček, je porážka od posledního celku tabulky, který do té doby zaznamenal jediné vítězství, jednoznačně ostudou a průšvihem.

„Utkání jsme začali náporem a vše nasvědčovalo tomu, že zápas dovedeme v poklidu k vítězství. Poté se domácí hráčky začaly postupně zlepšovat a po zcela nezvládnutém konci základní hrací doby jsme v prodloužení na nadšeně hrající domácí už nenašli zbraň,“ uvedl zklamaný trenér Kary Trutnov Martin Petrovický.