Ten se dlouhodobě snaží pomoci hendikepovaným dětem z celé ČR, především v rámci turnaje v malé kopané. Za dosavadních 12 ročníků se vybralo přes 6 milionů korun!

Královští sokoli hledali možnosti, jak se v této době propojit nejen s fanoušky a nějaké finance za klub na charitu věnovat. Proto přišli se zajímavou virtuální výzvou, která se koná od 1. do 28. února. Týká se naběhaných (i na běžkách), nachozených či dokonce naveslovaných kilometrů.

Každý účastník si sám určí, kolik korun věnuje za každý svůj překonaný kilometr. Všechny je pak bude sčítat a po konci února pošle výslednou částku na účet nadačního fondu SHC. Příspěvky všech účastníků budou započtené do celkové částky věnované za tým Královských sokolů. Přihlásit se je možné kdykoliv během tohoto měsíce.

Kooperativa NBL: Královští sokoli Hradec Králové - BK Olomoucko.
Bodová exploze nabídla v Hradci překvapení

Každý z účastníků obdrží startovní číslo, po skončení akce se pak ze všech čísel uskuteční tombola o zajímavé ceny. Více informací včetně možnosti přihlášení se najdete na webu www.bkhk.cz.

Kilometry s Královskými sokoly. Nejen basketbalisté pomáhají.Kilometry s Královskými sokoly. Nejen basketbalisté pomáhají.Zdroj: Královští sokoli

Ohlasy na tento nápad jsou skvělé. „Momentálně evidujeme přes sto dvacet přihlášených, mezi kterými jsou třeba celé rodiny nebo kolegové z práce. Vedle členů Královských sokolů tam jsou například i fotbalista bundesligového Augsburgu Tomáš Koubek, policisté či sestřička z covidového JIPu, která si bude počítat kilometry nachozené v ochranném obleku,“ uvedla Veronika Peterková, autorka myšlenky této charitativní akce a mimo jiné fyzioterapeutka Královských sokolů hrajících Kooperativa NBL.