V sobotním utkání nadstavbové skupiny A1 proti VŠ Praha budou chtít hradecké basketbalistky odčinit porážky z předchozích dvou duelů, kdy nejprve těsně podlehly v derby Trutnovu a posléze i mladoboleslavské Slovance. V obou duelech se střelecky zaskvělaMICHALA HARTIGOVÁ, jež před dnešním zápasem nabádá: „Nesmíme dělat zbytečné chyby.“ Každopádně v letošní sezoně mají „lvice“ s celkem z hlavního města příznivější bilanci. Projeví se to i tentokrát?

V uplynulých dvou duelech váš tým zaznamenal porážky. Mrzela vás hodně skutečnost, že byly tak těsné?
Hrálo se s kvalitními soupeři. Nad Trutnovem jsme vedly, a pak ani nevím, co se stalo, byla to smůla. A na Slovance to bylo víceméně to samé. Škoda, oba zápasy se mohly v závěru obrátit na naši stranu.

K tomu se zranily dvě hráčky Ovsíková a Zavázalová. Byla jejich ztráta citelná?
Určitě se to projevuje ve střídání, tíha zápasu je rozložena mezi méně hráček. Andy (Ovsíková), to je záruka bodů, a Katka (Zavázalová) nám taky chyběla, ale brzy by se měla vrátit. S Andy to však vypadá na delší dobu.

V sobotu hostíte VŠ Praha. Letošní bilance je příznivější pro Hradec, do karet vám navíc hraje domácí prostředí…
Rozhodně. Především chceme odčinit předchozí dvě porážky. Vítězství v sezoně máme víc, takže jak říkáte, výhoda bude na naší straně.

Duel bude potřeba zvládnout rovněž s ohledem na skutečnost, že dalšími vašimi soupeři bude to nejlepší v soutěži Frisco, USK a Kara…
Každopádně. Bude to složité.

Co říci na adresu vašeho nejbližšího soupeře? Kudy povede cesta k úspěchu?
Musíme hrát rychle dopředu, nedělat zbytečné chyby a hlavně potřebujeme ubránit doskoky, což se nám v posledním zápase příliš nedařilo. Navíc prý mají novou posilu pod košem.