Úvod utkání domácímu celku ale vůbec nevyšel, poprvé se trefila do koše až po čtyřech minutách Steffanová. V té chvíli slovenský tým vedl 6:2. „Vůbec se nám nedařilo proměňovat šance z vyložených pozic. Nevím, proč byly holky tak nervózní,“ nedovedl si vysvětlit katastrofální začátek trenér Miroslav Volejník.

Sokolky otočily stav až v 10. min. (13:12), ale ani poté se nevyvarovaly chyb v rozehrávce a ani procento střelecké úspěšnosti nijak zvlášť nenarůstalo. Zlepšení přinesl až závěr druhé čtvrtiny, kdy Hradec zásluhou Březinové s Novákovou utekl soupeři na rozdíl pěti bodů (33:28). „K obratu nám pomohla dobře zvládnutá zónová obrana. Soupeř se navíc střelecky trápil víc než my,“ poznamenal kouč.

Hned po přestávce domácí výrazně vzpružily trojky Křížové a Steffanové. Ta se z této vzdálenosti trefila dvakrát. Ve 24. min. tak náskok vzrostl na 14 bodů (44:30) a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. „Moc nám to pomohlo. Uklidnili jsme se a výkon šel nahoru,“ souhlasil Volejník.

V závěrečném dílu si už hradecký celek náskok bezpečně hlídal. „Jsem rád, že jsme Nitře oplatili těsnou porážku. Výhra by nám měla před utkáním ve Strakonicích dodat patřičné sebevědomí,“ byl po zápase přesvědčen trenér vítězného celku.

Fakta – body: Křížová 17, Steffanová 16, Březinová 11, Komžíková 9, Nováková 8, Bartoňová 6, Mlejnková 2, Růžičková 1 – Mračnová 14, Hnídziková 13, Šujanová 9, Kalafutová 8, Hujsiová 6, Vyhňáková a Čižnárová po 4, Valachová 2.

Rozhodčí: Hartig, Vondráček. Čtvrtiny: 15:15, 33:28, 56:45.