Hradec měl v televizním duelu nástup jako z říše snů. Dvě slepené trojky Steffanové a následné koše Bartoňové znamenaly v 6. min. už třináctibodové vedení (17:4). „Byla radost se na to koukat. Vycházely nám nacvičené signály a do koše spadlo prakticky všechno,“ chválil si povedený úvod domácí kouč Miroslav Volejník.

Soupeř byl evidentně zaskočen a především v zakončení si počínal velmi zbrkle. Jenže v závěru první čtvrtiny sokolky z nastoleného tempa trochu ubraly a řádit začal také Valounu. Po trojce Belanské to už v 10. min. bylo o pouhé čtyři body – 20:16. „Brno změnilo způsob hry a nám chvíli trvalo než jsme se znovu dostali do rytmu,“ našel příčinu výpadku Volejník.

Nesmírná bojovnost, výborné doskakování a trestání soupeřových chyb v rozehrávce přineslo do domácích řad znovu klid. V 16. min. vedl hradecký tým 35:22. Jenže Brňanky před poločasem znovu zabraly, snížily na 39:32 a rázem byly znovu ve hře.

Ve třetí části pokračovala přetahovaná o každý koš. Sokolky si udržovaly těsné vedení, ale závěr totálně nezvládly. Ve 37. min. proměnila nájezd Vlková a soupeř měl poprvé v utkání bodově navrch (67:68). V dramatické koncovce navíc přišly na hradecké straně hrubé individuální chyby. Při rozehrávce zbytečně chybovala zkušená Křížová a zbrklé střelecké pokusy Stefanové a Bartoňové definitivně pohřbily naděje na úspěšný výsledek.

„Holky přestaly hrát kolektivně, akce zbytečně uspěchaly. Je to velká škoda, nezbývá než se z toho poučit,“ poznamenal trenér sokolek.

 

TJ Sokol Hradec Králové – Valosun Brno 72:77

Body: Křížová 23, Steffanová 13, Bartoňová a Mlejnková 9, Nováková 7, Březinová 4, Komžíková 3, Růžičková a Ovsíková po 2, Věchtová – Hejdová 18, Svobodová 17, Whitleyová 14, Vlková 8, Kysilková 7, Belanská 5, Giacintová a Danihlíková po 4. Rozhodčí: Dolinek, Kašparová. Trestné hody: 15/13 – 32/27. Trojky: 7:2. Fauly: 23:18. Po čtvrtinách: 22:16, 39:32, 58:53. Diváků: 502. Nejlepší hráčka: Hejdová (Valosun Brno).