Trutnov – Hradec 72:67 v pr.

Východočeské derby přineslo drama hodné ligy světových vicemistryň. Přitom by si na konci první dvacetiminutovky stěží některý z domácích fanoušků vsadil, že se svěřenkyně trenéra Petrovického ještě stihnou vrátit do zápasu. Vždyť v 15. minutě prohrávaly 14:34! Jenže hradecké lvice zle nezvládly třetí čtvrtinu a daly prostor domácím vrátit se do utkání.
A tak se i stalo. Trutnov postupně ukrajoval náskok soupeře a ve 31. minutě bylo vyrovnáno – 47:47. Když Hindráková o chvíli později zvyšovala na 52:47, byla Kara na koni. Ve 38. minutě ale Steffanová dokonala další obrat a stav 54:60 se zdál být rozhodující. Dvě trojky domácích ale zajistily prodloužení a v něm již měly pevnější ruku hostitelky.
Fakta – body: Vacková 15, Mišurová 14, Kušlitová 14, Šnajdrová 11, Hindráková 10, Nováková 4, Komžíková 2, Věchtová 2 – Horáková 15, Steffanová 13, Ovsíková 10, Hartigová 9, Pochobradská 7, Bartáková 7, Stará 6. Rozhodčí: Hošek, Milata. Fauly: 21:23, TH: 25/21 - 27/20. Trojky: 5:3, 5 os. chyb: 1:1 (Šnajdrová – Kysilková) Diváci: 850. Čtvrtiny: 12:20, 27:39, 45:47, 62:62. Nejlepší hráčka: Eva Horáková (Hradec). (ot)

Pardubice – USK Praha 49:116

Největší koncetrace stříbrných medailistek na deset metrů čtverečných? Včera rozhodně v pardubické hale na Dukle. Hned sedm vicemistryň světa z basketbalového MS zasvěcovalo nováčka nejvyšší soutěže. Pardubická Studánka ale nemusí ztrácet hlavu, s českou reprezentací prohrály daleko silnější týmy.
Favorizový tým USK vedl po šesti minutách 20:7, ovšem pardubické hráčky povstaly a další tři minuty vyhrály 9:2. Trenér hostů Lubor Blažek si dokonce musel vzít oddechový čas. Ve stíhací jízdě pokračovaly domácí hráčky i zkraje druhé čtvrtiny. Po minutě a půl bylo jejich manko pouze šestibodové. Pak jim však totálně odešla střelba, když dokonce druhého kvartálu zaznamenaly pouze jediný koš ze hry. Pražanky se definitivně odpoutaly a po přestávce si s chutí zastřílely.
Fakta – body: Kramperová 11, Sládková 10, Pavlasová 3, Jirková, E. Chocholoušová a Habětínková po 4, Ondřejová 2 – Vítečková 22, Elhotová 19, Pecková 16, Miltonová 15, Kulichová 12, Ferančíková 10, Maltsiová 9, Šujanová 6, Whalenová 5, Bartoňová 2. Rozhodčí: Matějek a Nejezchleb. Fauly: 21:14, TH: 9/7 - 30:23. Trojky: 2:7. Diváci: 680 (vyprodáno). Čtvrtiny: 16:24, 25:58, 41:91, 49:116. Nejlepší hráčka: Eva Vítečková (USK Praha). (zz)