Hradecké basketbalistky byly poprvé v sezoně poraženy. Postaral se o to ve východočeském derby rival z Trutnova, který v prestižním duelu 3. kola ŽBL zvítězil o šest bodů 78:72.

TJ Sokol Hradec Králové – Kara Trutnov 72:78 (24:23, 40:43, 56:61). Body: Steffanová 24, Horáková 22, Nováková 12, Ovsíková 8, Urbanová 3, Zavázalová 2, Rosenbaumová 1 - Mišurová 31, Hartigová 17, Šnajdrová 13, Komžíková 7, Hindráková a Věchtová po 4, Záplatová 2. Rozhodčí: Holubek, Kašparová. Nejlepší hráčka: Darina Mišurová (Kara Trutnov).

Bylo to bitva jako řemen. Od úvodních minut se v zaplněné hale na Eliščině nábřeží hrál basketbal hodný celků, které se v letošní sezoně hodlají prát o bronzovou medaili. Kara se opírala především o trojkové schopnosti Mišurové, na druhé straně řádila především Steffanová. První polovina utkání vyzněla nakonec pro hostující tým, když se zároveň s klaksonem trefila zdálky exhradecká Komžíková (40:43).

Trutnov si těsný náskok udržoval i po přestávce. Domácí lvice sice srdnatě bojovaly, jenže Kara měla ve svých řadách famózní Darinu Mišurovou. Nejlepší hráčka na palubovce zvyšovala ve 32. min. další úspěšnou trojkou už na 56:64. Po koši Steffanové se sice schylovalo k dramatické koncovce (72:74), Nováková však v jasné pozici vyrovnání odmítla a k výhře tak dokráčelo družstvo z Krkonoš.

Trutnovský kouč Martin Petrovický byl na své svěřenkyně velmi pyšný. „Odehráli jsme výborný zápas. Vyvarovali jsme se zbytečných ztrát míčů a díky zkušenosti zvládli také závěr.“ Jeho protějšek Miroslav Volejník strávil první prohru sportovně.

„Z prohry jsem samozřejmě zklamaný, ale celkově to byl pěkný zápas. V závěru nám k vyrovnání chyběla trocha potřebného štěstí.“ (kp)