Opavě dal Hradec více než 90 bodů, a to svědčí o jeho dobře útočné hře, ovšem na vítězství do nestačilo, protože soupeř byl ještě přesnější a prosadil se dokonce „stovkou“.

BK Opava – Královští Sokoli Hradec Králové 102:91 (21:19, 46:43, 74:66). Body: Bujnoch 23, Šiřina 22, Gniadek 13, Klečka 12, Kvapil 11, Kouřil 10, Jurečka 4, Slavík po 4, Švandrlík 3 – Canda 20, Rikalo 20, Sedmák 19, Pandula 12, Jiřiček 7, Peterka 5, Kolář 4, Hampl 2, Mahler 2. Rozhodčí: Vondráček, Linhart, Baudyš. Fauly: 22:25. Trestné hody: 28/24 – 25/20. Trojky: 10:13. Doskoky: 41:31. Diváci: 573. Nejlepší hráč utkání: Bujnoch (Opava).

Fantom Williams „zavřel“ bitvu o kraj

Svitavy - Beksa zůstává v nejvyšší soutěži bez porážky, zatímco Dekstone Tuři zaznamenali svůj první nezdar. Zápas nabídl velice atraktivní podívanou.

Jednatřicet bodů, devět asistencí, osm doskoků, užitečnost 39, málem „triple double“. No, pokud máte ve svém středu takového borce, je cesta k vítězství daleko snazší. Richard Williams byl hvězdou krajského derby mezi svitavskými a pardubickými basketbalisty.

Ovšem rozhodně neplatí, že by Beksa měla cestu k výhře měla kdovíjak jednoduchou. Pravý opak byl pravdou. Po zcela vyrovnané první čtvrtce začali hosté úřadovat ve druhé periodě, během které nasázeli více než třicet bodů. Těžili především za své aktivity pod košem soupeře (14 útočných doskoků do poločasu a za stejnou dobu 18 bodů z druhých šancí). Výsledkem bylo jejich dvouciferné vedení.

Tuři však nejsou týmem, který by se snadno vzdával, tím spíše ne před svým bouřícím publikem. Nedovolili soupeři trhák, naopak sami se začali ve skóre přibližovat, především Marko je přirazil na rozdíl šesti bodů a to jim před poslední čtvrtinou vlilo čerstvou krev do žil.

A ti se činili. Ve 33. minutě trefil Marko trojku a rázem to bylo o jediný bod, totožná situace se opakovala o něco později (82:83 čtyři minuty před sirénou). Tady možná scházel kousíček k obratu. Velký tým se však pozná podle toho, že ho ztráta náskoku nesrazí do kolen, což vzápětí předvedl Benjamin, když se trefil neomylně „za tři“.

Poslední nadějí pro Svitavy vykřesal trojkou Slezák (85:88), jenže vzápětí předvedl svoje umění nezastavitelný Williams (85:92) a to byl ten pověstný hřebík zatlučený do osudu tohoto derby. Vzápětí přidal MVP zápasu ještě koš s faulem a, jak se říká, dokonale duel „zavřel“.

Dekstone Tuři Svitavy – BK JIP Pardubice 85:93 (20:20, 40:51, 64:72). Body: Slezák 23, Marko 20, Puršl 15, Kovář 11, O'Brien 9, Svoboda 4, Woods 3 – Williams 3, Benjamin 18, Kohout 13, McGaughey 11, Půlpán 8, Potoček 5, Švrdlík 3, Nečas 2, Škranc 2. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Karafiát. Fauly: 24:19. Trestné hody: 21/19 – 23/15. Trojky: 10:6. Doskoky: 39:45. Diváci: 406. Nejlepší hráč utkání: Williams (Pardubice).