Jedny v roli papírových favoritek, druhé coby outsider. Východočeské basketbalistky stojí na startovní čáře letošního play off v odlišné situaci. Postoupit do semifinále Ženské basketbalové ligy by ale chtěly jak svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové, tak parta vedená Jozefem Rešetárem.

Úvodní duely čtvrtfinálových sérií uvidí dnes basketbaloví příznivci v hradecké hale na Eliščině nábřeží 
a v Brně na Valosunu.

Čtvrtfinále play off

1. zápas – středa, 18.30: Sokol Hradec Králové – BLK Slavia Praha.

„Porveme se o finále!" S tímto mottem vstupují „lvice" do nejdůležitější části sezony, tedy do vyřazovacích bojů Ženské basketbalové ligy.

Hradec - Slavia
Čtvrtfinále play off
1. zápas – středa 25. března, 18.30:
Hradec – BLK Slavia Praha
2. zápas – neděle 29. března, 18.00:
BLK Slavia Praha – Hradec
3. zápas – úterý 31. března, 17.00:
Hradec – BLK Slavia Praha
Případně:
4. zápas – čtvrtek 2. dubna:
BLK Slavia Praha – Hradec
5. zápas – sobota 4. dubna, 16.00:
Hradec – BLK Slavia Praha

Hradec Králové skončil v základní části druhý za obrem z USK Praha. „Je to velký úspěch. Nikdo by před sezonou nehádal, že budeme po základní části na druhém místě. Nicméně to nejdůležitější je teprve před námi, takže se musíme plně soustředit na nadcházející zápasy play off," je si dobře vědoma pivotka Klára Pochobradská.

Tým trenérky Romany Ptáčkové se v rozhodující fázi sezony bude muset obejít bez své kapitánky Michaly Hartigové, která si před týdnem během duelu v Karlových Varech přivodila zranění kolena.

„Budeme bojovat i za ni. Chceme dosáhnout co největšího úspěchu," říká odhodlaně hradecká podkošová hráčka.

„Lvice" v obou dosavadních vzájemných zápasech probíhající sezony Slavii přemohly (73:60 doma, 86:66 venku).

„Dvakrát jsme sice Pražanky už porazily, ale jednoduché to určitě nebude. Slavia má zkušené hráčky. Teď už se však není na co šetřit. Musíme do toho dát všechno," dodává Pochobradská.

1. zápas – středa, 17.30: Valosun KP Brno – BK Kara Trutnov.

Hlavně se vyhnout neoblíbenému Nymburku. Takové bylo přání trutnovských basketbalistek v závěru základní části Ženské basketbalové ligy. Povedlo se. Konečné šesté místo svěřenkyň trenéra Jozefa Rešetára vyneslo týmu soupeře z moravské metropole – Valosun KP Brno.

Trutnov - Valosun
Čtvrtfinále play off
1. zápas – středa 25. března, 17.30:
Valosun KP Brno – Trutnov
2. zápas – sobota 28. března, 17.30:
Trutnov – Valosun KP Brno
3. zápas – úterý 31. března:
Valosun KP Brno – Trutnov
Případně:
4. zápas – čtvrtek 2. dubna, 18.00:
Trutnov – Valosun KP Brno
5. zápas – sobota 4. dubna:
Valosun KP Brno – Trutnov

Ač do čtvrtfinálové série Trutnov nevstoupí v roli papírového favorita, jsou si hráčky dobře vědomé, že na soupeře umí zahrát. Oba vzájemné duely v této sezoně ukázaly, jak vyrovnané oba kolektivy jsou. Zatímco v Brně Kara velmi dobře rozehranou partii po přestávce ztratila, v domácí odvetě vyhrála.

Tentokrát jde ovšem o sérii play off a v ní rozhoduje momentální forma. Jak na tom soupeři budou, ukáže hned první zápas. Kdo dnes udělá první krok k postupu, bude ve výhodě, vyhrát však musí žadatel o semifinálovou vstupenku třikrát.

Domácího prostředí bude moci Kara využít ve druhém a v případném čtvrtém duelu, na své fandy ale bude tým spoléhat už v Brně. „Odjezd autobusu s fanoušky na úvodní čtvrtfinálové utkání play off bude ve středu ve 13 hodin od haly ZŠ Komenského," poslal vzkaz věrným příznivcům manažer klubu Jan Braun.